648c0bbf
Алмерија
понеделник, 19 март 2018
null℃
Се чувствува: null ℃
Изгрејсонце: 07:15
Зајдисонце: 19:20
Времетраење: 725 минути
Фаза на месечината
Влажност: null %
Ветер: null km/h
Видливост null km
Toчка на роса: null ℃
Измерено во: null h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
ПонеделникВторникСреда
16:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0016:0019:0022:00
17 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
49Km/h
51Km/h
54Km/h
57Km/h
54Km/h
50Km/h
46Km/h
36Km/h
24Km/h
14Km/h
15Km/h
17Km/h
19Km/h
20Km/h
22Km/h
23Km/h
18Km/h
12Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
8Km/h
10Km/h
12Km/h
10Km/h
9Km/h
7Km/h
9Km/h
10Km/h
11Km/h
12Km/h
14Km/h
14Km/h
15Km/h
17Km/h
19Km/h
21Km/h
22Km/h
23Km/h
24Km/h
21Km/h
17Km/h
14Km/h
13Km/h
12Km/h
10Km/h
13Km/h
15Km/h
16Km/h
8 %11 %15 %19 %23 %27 %31 %31 %31 %31 %24 %17 %10 %8 %5 %2 %2 %2 %1 %4 %6 %9 %14 %18 %23 %23 %22 %22 %17 %12 %7 %5 %3 %3 %2 %2 %2 %2 %2 %3 %3 %3 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %3 %3 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1008 hPa1008 hPa1006 hPa1006 hPa1006 hPa1007 hPa1007 hPa1007 hPa1008 hPa1008 hPa1008 hPa1009 hPa1009 hPa1009 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1020 hPa1021 hPa1023 hPa
66 %65 %64 %62 %65 %68 %71 %72 %74 %75 %67 %59 %51 %49 %48 %46 %46 %46 %46 %44 %43 %41 %45 %49 %52 %48 %44 %40 %40 %40 %39 %42 %45 %45 %48 %49 %49 %49 %50 %50 %51 %48 %46 %43 %43 %44 %44 %51 %46 %55 %
11 %11 %7 %7 %7 %37 %37 %37 %6 %6 %6 %16 %16 %16 %5 %5 %5 %24 %24 %24 %30 %30 %30 %44 %44 %44 %7 %7 %7 %0 %0 %0 %0 %14 %14 %14 %3 %3 %3 %16 %16 %16 %4 %4 %4 %72 %72 %12 %0 %0 %
Вторник
20.03.2018
мин 6
16 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 23 %
Количество на дожд 0.6 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 24 %
UV индекс 4
Изгрејсонце 07:14 h
Зајдисонце 19:21 h
Времетраење 12h : 07 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.1
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
12 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
14Km/h
19Km/h
23Km/h
6Km/h
5Km/h
12Km/h
7Km/h
11Km/h
Веројатност за врнежи од дожд31 %10 %2 %1 %9 %23 %22 %7 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1008 hPa1009 hPa1011 hPa1012 hPa1013 hPa1012 hPa1014 hPa1016 hPa
Влажност75 %51 %46 %46 %41 %52 %40 %39 %
Облачност6 %16 %5 %24 %30 %44 %7 %0 %
Среда
21.03.2018
мин 7
15 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 4 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
17Km/h
Облачност 23 %
UV индекс 4
Изгрејсонце 07:12 h
Зајдисонце 19:22 h
Времетраење 12h : 09 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.13
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
15Km/h
21Km/h
24Km/h
14Km/h
10Km/h
13Km/h
15Km/h
16Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %3 %2 %2 %2 %3 %3 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1017 hPa1018 hPa1021 hPa1021 hPa1020 hPa1021 hPa1023 hPa
Влажност48 %49 %51 %43 %44 %51 %46 %55 %
Облачност14 %3 %16 %4 %72 %12 %0 %0 %
Четврток
22.03.2018
мин 5
16 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 4 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
21Km/h
Облачност 7 %
UV индекс 5
Изгрејсонце 07:11 h
Зајдисонце 19:23 h
Времетраење 12h : 11 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.17
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
8 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
13Km/h
23Km/h
16Km/h
21Km/h
17Km/h
15Km/h
19Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %4 %4 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1022 hPa1021 hPa1021 hPa1022 hPa1022 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa
Влажност61 %50 %47 %33 %42 %47 %48 %53 %
Облачност0 %0 %0 %0 %14 %15 %4 %0 %
Петок
23.03.2018
мин 9
17 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 43 %
Количество на дожд 1.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
28Km/h
Облачност 76 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:09 h
Зајдисонце 19:23 h
Времетраење 12h : 14 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.21
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Облачно
14 ℃
Облачно
16 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Облачно со дожд
Ветер
9Km/h
5Km/h
6Km/h
5Km/h
28Km/h
42Km/h
50Km/h
48Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %5 %8 %7 %24 %39 %43 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1020 hPa1017 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa1010 hPa1007 hPa1004 hPa
Влажност60 %68 %62 %57 %64 %77 %77 %87 %
Облачност0 %1 %17 %99 %100 %84 %94 %99 %
Сабота
24.03.2018
мин 9
18 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 28 %
Количество на дожд 2.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
41Km/h
Облачност 12 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:08 h
Зајдисонце 19:24 h
Времетраење 12h : 16 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.24
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
49Km/h
22Km/h
27Km/h
36Km/h
41Km/h
37Km/h
29Km/h
17Km/h
Веројатност за врнежи од дожд54 %41 %20 %7 %13 %18 %24 %19 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност90 %61 %57 %57 %49 %47 %48 %51 %
Облачност12 %12 %12 %12 %12 %12 %12 %12 %
Понеделник
19.03.2018
мин 8
17 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 18 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
34Km/h
Облачност 30 %
UV индекс 5
Изгрејсонце 07:15 h
Зајдисонце 19:20 h
Времетраење 12h : 04 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.06
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
13:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
16 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Претежно сончево
Ветер
34Km/h
49Km/h
57Km/h
46Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %8 %19 %31 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1013 hPa1008 hPa1006 hPa1007 hPa
Влажност70 %66 %62 %71 %
Облачност9 %11 %7 %37 %
Вторник
20.03.2018
мин 6
16 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 23 %
Количество на дожд 0.6 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 24 %
UV индекс 4
Изгрејсонце 07:14 h
Зајдисонце 19:21 h
Времетраење 12h : 07 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.1
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
12 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
14Km/h
19Km/h
23Km/h
6Km/h
5Km/h
12Km/h
7Km/h
11Km/h
Веројатност за врнежи од дожд31 %10 %2 %1 %9 %23 %22 %7 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1008 hPa1009 hPa1011 hPa1012 hPa1013 hPa1012 hPa1014 hPa1016 hPa
Влажност75 %51 %46 %46 %41 %52 %40 %39 %
Облачност6 %16 %5 %24 %30 %44 %7 %0 %
Среда
21.03.2018
мин 7
15 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 4 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
17Km/h
Облачност 23 %
UV индекс 4
Изгрејсонце 07:12 h
Зајдисонце 19:22 h
Времетраење 12h : 09 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.13
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
15Km/h
21Km/h
24Km/h
14Km/h
10Km/h
13Km/h
15Km/h
16Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %3 %2 %2 %2 %3 %3 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1017 hPa1018 hPa1021 hPa1021 hPa1020 hPa1021 hPa1023 hPa
Влажност48 %49 %51 %43 %44 %51 %46 %55 %
Облачност14 %3 %16 %4 %72 %12 %0 %0 %
Четврток
22.03.2018
мин 5
16 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 4 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
21Km/h
Облачност 7 %
UV индекс 5
Изгрејсонце 07:11 h
Зајдисонце 19:23 h
Времетраење 12h : 11 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.17
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
8 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
13Km/h
23Km/h
16Km/h
21Km/h
17Km/h
15Km/h
19Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %4 %4 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1022 hPa1021 hPa1021 hPa1022 hPa1022 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa
Влажност61 %50 %47 %33 %42 %47 %48 %53 %
Облачност0 %0 %0 %0 %14 %15 %4 %0 %
Петок
23.03.2018
мин 9
17 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 43 %
Количество на дожд 1.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
28Km/h
Облачност 76 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:09 h
Зајдисонце 19:23 h
Времетраење 12h : 14 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.21
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Облачно
14 ℃
Облачно
16 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Облачно со дожд
Ветер
9Km/h
5Km/h
6Km/h
5Km/h
28Km/h
42Km/h
50Km/h
48Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %5 %8 %7 %24 %39 %43 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1020 hPa1017 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa1010 hPa1007 hPa1004 hPa
Влажност60 %68 %62 %57 %64 %77 %77 %87 %
Облачност0 %1 %17 %99 %100 %84 %94 %99 %
Сабота
24.03.2018
мин 9
18 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 28 %
Количество на дожд 2.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
41Km/h
Облачност 12 %
UV индекс -
Изгрејсонце 07:08 h
Зајдисонце 19:24 h
Времетраење 12h : 16 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.24
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
14 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
49Km/h
22Km/h
27Km/h
36Km/h
41Km/h
37Km/h
29Km/h
17Km/h
Веројатност за врнежи од дожд54 %41 %20 %7 %13 %18 %24 %19 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност90 %61 %57 %57 %49 %47 %48 %51 %
Облачност12 %12 %12 %12 %12 %12 %12 %12 %
Недела
25.03.2018
мин 10
17 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 34 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
29Km/h
Облачност 51 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:06 h
Зајдисонце 20:25 h
Времетраење 12h : 18 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.28
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:00
Прогноза
Температура
10 ℃
Умерено облачно
Ветер
24Km/h
Веројатност за врнежи од дожд14 %
Количество на дожд0.0 mm
Веројатност за невреме0 %
Атмосферски притисокn/a hPa
Влажност57 %
Облачност51 %
Понеделник
26.03.2018
мин 9
18 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 18 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
19Km/h
Облачност 22 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:05 h
Зајдисонце 20:26 h
Времетраење 12h : 21 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.32
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
Вторник
27.03.2018
мин 10
18 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 8 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
11Km/h
Облачност 1 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:03 h
Зајдисонце 20:27 h
Времетраење 12h : 23 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.35
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
Среда
28.03.2018
мин 14
19 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 4 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
13Km/h
Облачност 4 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:02 h
Зајдисонце 20:28 h
Времетраење 12h : 26 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.39
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност