7b5f0d30
Барселона
недела, 17 декември 2017
8℃
Се чувствува: 7 ℃
Изгрејсонце: 08:11
Зајдисонце: 17:23
Времетраење: 552 минути
Фаза на месечината
Влажност: 49.1 %
Ветер: 6 km/h
Видливост null km
Toчка на роса: -2 ℃
Измерено во: 04:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
НеделаПонеделникВторник
06:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
5 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Облачно
11 ℃
Облачно
13 ℃
Облачно
13 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Претежно сончево
18Km/h
18Km/h
18Km/h
18Km/h
17Km/h
17Km/h
17Km/h
17Km/h
15Km/h
12Km/h
9Km/h
8Km/h
7Km/h
5Km/h
6Km/h
7Km/h
8Km/h
8Km/h
9Km/h
9Km/h
10Km/h
10Km/h
11Km/h
13Km/h
15Km/h
17Km/h
18Km/h
19Km/h
21Km/h
19Km/h
18Km/h
16Km/h
17Km/h
17Km/h
17Km/h
17Km/h
18Km/h
18Km/h
18Km/h
17Km/h
17Km/h
16Km/h
15Km/h
15Km/h
14Km/h
10Km/h
11Km/h
10Km/h
6Km/h
16Km/h
18Km/h
14Km/h
2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %3 %3 %4 %4 %4 %3 %4 %4 %4 %3 %3 %3 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %3 %3 %4 %7 %9 %11 %14 %18 %21 %25 %30 %35 %32 %29 %29 %27 %8 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.6 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1025 hPa1025 hPa1025 hPa1027 hPa1027 hPa1027 hPa1026 hPa1026 hPa1026 hPa1026 hPa1026 hPa1026 hPa1028 hPa1028 hPa1028 hPa1030 hPa1030 hPa1030 hPa1030 hPa1030 hPa1030 hPa1029 hPa1029 hPa1029 hPa1029 hPa1029 hPa1029 hPa1029 hPa1029 hPa1029 hPa1025 hPa1025 hPa1025 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1023 hPa1023 hPa1025 hPa1027 hPa1029 hPa1029 hPa1029 hPa1030 hPa1032 hPa
45 %44 %46 %48 %49 %44 %39 %34 %33 %32 %31 %34 %36 %39 %46 %53 %60 %61 %62 %63 %63 %64 %65 %67 %70 %73 %73 %72 %72 %66 %61 %55 %56 %56 %57 %58 %58 %59 %65 %70 %76 %76 %75 %75 %75 %55 %61 %63 %42 %50 %64 %72 %
0 %0 %0 %0 %0 %0 %1 %1 %1 %3 %3 %3 %2 %2 %2 %3 %3 %3 %74 %74 %74 %0 %0 %0 %1 %1 %1 %72 %72 %72 %100 %100 %100 %82 %82 %82 %75 %75 %75 %24 %24 %24 %24 %0 %0 %0 %1 %0 %2 %2 %13 %23 %
Недела
17.12.2017
мин 4
14 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 4 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
17Km/h
Облачност 3 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 08:11 h
Зајдисонце 17:23 h
Времетраење 9h : 11 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.98
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
04:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
16Km/h
18Km/h
17Km/h
17Km/h
9Km/h
5Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %4 %3 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1024 hPa1025 hPa1027 hPa1026 hPa1026 hPa1028 hPa1030 hPa
Влажност46 %44 %49 %34 %31 %39 %60 %
Облачност75 %0 %0 %1 %3 %2 %3 %
Понеделник
18.12.2017
мин 4
14 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 18 %
Количество на дожд 0.7 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
21Km/h
Облачност 65 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 08:12 h
Зајдисонце 17:23 h
Времетраење 9h : 11 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.01
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Облачно
14 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Претежно сончево
Ветер
9Km/h
11Km/h
17Km/h
21Km/h
16Km/h
17Km/h
18Km/h
17Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %2 %2 %2 %4 %11 %21 %35 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1030 hPa1029 hPa1029 hPa1029 hPa1025 hPa1022 hPa1020 hPa1022 hPa
Влажност63 %65 %73 %72 %55 %57 %59 %76 %
Облачност74 %0 %1 %72 %100 %82 %75 %24 %
Вторник
19.12.2017
мин 3
13 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 2 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 08:12 h
Зајдисонце 17:23 h
Времетраење 9h : 11 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.04
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Претежно сончево
Ветер
14Km/h
10Km/h
11Km/h
10Km/h
6Km/h
16Km/h
18Km/h
14Km/h
Веројатност за врнежи од дожд27 %8 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1023 hPa1025 hPa1027 hPa1029 hPa1029 hPa1029 hPa1030 hPa1032 hPa
Влажност75 %55 %61 %63 %42 %50 %64 %72 %
Облачност0 %0 %1 %0 %2 %2 %13 %23 %
Среда
20.12.2017
мин 2
12 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 13 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 08:13 h
Зајдисонце 17:24 h
Времетраење 9h : 11 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.07
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
12Km/h
10Km/h
10Km/h
12Km/h
4Km/h
9Km/h
4Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1033 hPa1033 hPa1034 hPa1035 hPa1034 hPa1033 hPa1034 hPa1035 hPa
Влажност66 %74 %67 %64 %50 %54 %65 %82 %
Облачност13 %19 %37 %11 %6 %2 %9 %10 %
Четврток
21.12.2017
мин 4
14 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
11Km/h
Облачност 10 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:13 h
Зајдисонце 17:24 h
Времетраење 9h : 10 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.1
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
10Km/h
13Km/h
12Km/h
11Km/h
7Km/h
13Km/h
10Km/h
13Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност77 %77 %76 %73 %52 %56 %81 %72 %
Облачност10 %10 %10 %10 %10 %10 %10 %10 %
Недела
17.12.2017
мин 4
14 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 4 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
17Km/h
Облачност 3 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 08:11 h
Зајдисонце 17:23 h
Времетраење 9h : 11 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.98
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
04:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
16Km/h
18Km/h
17Km/h
17Km/h
9Km/h
5Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %4 %3 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1024 hPa1025 hPa1027 hPa1026 hPa1026 hPa1028 hPa1030 hPa
Влажност46 %44 %49 %34 %31 %39 %60 %
Облачност75 %0 %0 %1 %3 %2 %3 %
Понеделник
18.12.2017
мин 4
14 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 18 %
Количество на дожд 0.7 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
21Km/h
Облачност 65 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 08:12 h
Зајдисонце 17:23 h
Времетраење 9h : 11 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.01
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Облачно
14 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Претежно сончево
Ветер
9Km/h
11Km/h
17Km/h
21Km/h
16Km/h
17Km/h
18Km/h
17Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %2 %2 %2 %4 %11 %21 %35 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1030 hPa1029 hPa1029 hPa1029 hPa1025 hPa1022 hPa1020 hPa1022 hPa
Влажност63 %65 %73 %72 %55 %57 %59 %76 %
Облачност74 %0 %1 %72 %100 %82 %75 %24 %
Вторник
19.12.2017
мин 3
13 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 2 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 08:12 h
Зајдисонце 17:23 h
Времетраење 9h : 11 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.04
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Претежно сончево
Ветер
14Km/h
10Km/h
11Km/h
10Km/h
6Km/h
16Km/h
18Km/h
14Km/h
Веројатност за врнежи од дожд27 %8 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1023 hPa1025 hPa1027 hPa1029 hPa1029 hPa1029 hPa1030 hPa1032 hPa
Влажност75 %55 %61 %63 %42 %50 %64 %72 %
Облачност0 %0 %1 %0 %2 %2 %13 %23 %
Среда
20.12.2017
мин 2
12 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 13 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 08:13 h
Зајдисонце 17:24 h
Времетраење 9h : 11 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.07
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
12Km/h
10Km/h
10Km/h
12Km/h
4Km/h
9Km/h
4Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1033 hPa1033 hPa1034 hPa1035 hPa1034 hPa1033 hPa1034 hPa1035 hPa
Влажност66 %74 %67 %64 %50 %54 %65 %82 %
Облачност13 %19 %37 %11 %6 %2 %9 %10 %
Четврток
21.12.2017
мин 4
14 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
11Km/h
Облачност 10 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:13 h
Зајдисонце 17:24 h
Времетраење 9h : 10 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.1
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
10Km/h
13Km/h
12Km/h
11Km/h
7Km/h
13Km/h
10Km/h
13Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност77 %77 %76 %73 %52 %56 %81 %72 %
Облачност10 %10 %10 %10 %10 %10 %10 %10 %
Петок
22.12.2017
мин 5
13 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 4 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
13Km/h
Облачност 22 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:14 h
Зајдисонце 17:25 h
Времетраење 9h : 10 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.13
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
14Km/h
14Km/h
13Km/h
13Km/h
10Km/h
10Km/h
9Km/h
11Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %3 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност66 %68 %72 %70 %55 %59 %63 %66 %
Облачност22 %22 %22 %22 %22 %22 %22 %22 %
Сабота
23.12.2017
мин 4
14 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 5 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 3 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:14 h
Зајдисонце 17:25 h
Времетраење 9h : 11 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.16
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
12Km/h
13Km/h
13Km/h
12Km/h
12Km/h
11Km/h
10Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %3 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност69 %73 %76 %61 %46 %51 %56 %62 %
Облачност3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %
Недела
24.12.2017
мин 5
13 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 9 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 9 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:15 h
Зајдисонце 17:26 h
Времетраење 9h : 11 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.19
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Претежно сончево
Ветер
11Km/h
11Km/h
11Km/h
9Km/h
8Km/h
9Km/h
9Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд4 %4 %5 %6 %8 %7 %6 %10 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност68 %71 %74 %82 %63 %67 %86 %71 %
Облачност9 %9 %9 %9 %9 %9 %9 %9 %
Понеделник
25.12.2017
мин 4
15 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 16 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
11Km/h
Облачност 48 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:15 h
Зајдисонце 17:27 h
Времетраење 9h : 11 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.22
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
8 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Претежно сончево
Ветер
11Km/h
12Km/h
12Km/h
11Km/h
11Km/h
11Km/h
11Km/h
12Km/h
Веројатност за врнежи од дожд14 %14 %14 %16 %17 %21 %25 %23 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност82 %69 %79 %58 %77 %41 %94 %62 %
Облачност48 %48 %48 %48 %48 %48 %48 %48 %
Вторник
26.12.2017
мин 6
15 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 14 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
15Km/h
Облачност 24 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:16 h
Зајдисонце 17:27 h
Времетраење 9h : 11 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.25
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
8 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
Ветер
12Km/h
13Km/h
14Km/h
15Km/h
15Km/h
15Km/h
15Km/h
16Km/h
Веројатност за врнежи од дожд21 %20 %18 %19 %20 %11 %2 %9 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност90 %49 %88 %84 %72 %61 %80 %83 %
Облачност24 %24 %24 %24 %24 %24 %24 %24 %