65890be3
Богданци
Умерено облачно понеделник, 20 ноември 2017
10℃
Се чувствува: 10 ℃
Изгрејсонце: 06:22
Зајдисонце: 16:07
Времетраење: 585 минути
Фаза на месечината
Влажност: 81.6 %
Ветер: null km/h
Видливост 20 km
Toчка на роса: 7 ℃
Измерено во: 19:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
ПонеделникВторникСреда
05:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
8 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
22Km/h
23Km/h
24Km/h
26Km/h
29Km/h
32Km/h
32Km/h
33Km/h
34Km/h
31Km/h
28Km/h
26Km/h
24Km/h
23Km/h
22Km/h
22Km/h
21Km/h
21Km/h
18Km/h
16Km/h
13Km/h
13Km/h
12Km/h
10Km/h
10Km/h
9Km/h
9Km/h
10Km/h
12Km/h
14Km/h
13Km/h
12Km/h
10Km/h
8Km/h
5Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
7Km/h
9Km/h
10Km/h
12Km/h
8Km/h
7Km/h
7Km/h
45 %46 %48 %41 %35 %28 %22 %16 %10 %8 %6 %4 %3 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1009 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1019 hPa1020 hPa1020 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1020 hPa
81 %81 %82 %76 %71 %65 %57 %49 %41 %41 %40 %40 %46 %53 %59 %60 %60 %60 %61 %61 %62 %65 %67 %70 %73 %75 %78 %70 %62 %54 %49 %45 %40 %41 %41 %42 %51 %59 %67 %68 %69 %70 %71 %73 %73 %75 %67 %67 %54 %44 %53 %72 %71 %
83 %72 %72 %72 %36 %36 %36 %6 %6 %6 %9 %9 %9 %3 %3 %3 %25 %25 %25 %8 %8 %8 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %2 %2 %2 %12 %12 %12 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %28 %28 %28 %28 %0 %0 %52 %29 %21 %17 %0 %0 %0 %
Понеделник
20.11.2017
мин 3
12 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 35 %
Количество на дожд 0.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
34Km/h
Облачност 29 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:22 h
Зајдисонце 16:07 h
Времетраење 9h : 44 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.06
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
04:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
8 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Претежно сончево
Ветер
21Km/h
24Km/h
32Km/h
34Km/h
26Km/h
22Km/h
21Km/h
Веројатност за врнежи од дожд43 %48 %28 %10 %4 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1009 hPa1011 hPa1012 hPa1013 hPa1015 hPa1017 hPa1019 hPa
Влажност80 %82 %65 %41 %40 %59 %60 %
Облачност83 %72 %36 %6 %9 %3 %25 %
Вторник
21.11.2017
мин 1
14 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
14Km/h
Облачност 4 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:24 h
Зајдисонце 16:06 h
Времетраење 9h : 42 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Претежно сончево
Ветер
13Km/h
10Km/h
9Km/h
14Km/h
10Km/h
3Km/h
3Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1021 hPa1021 hPa1022 hPa1022 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1020 hPa
Влажност62 %70 %78 %54 %40 %42 %67 %70 %
Облачност8 %3 %3 %2 %12 %0 %0 %28 %
Среда
22.11.2017
мин 4
16 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 16 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:25 h
Зајдисонце 16:05 h
Времетраење 9h : 40 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
7Km/h
9Km/h
10Km/h
12Km/h
8Km/h
7Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1020 hPa1019 hPa1020 hPa1020 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1020 hPa
Влажност75 %67 %67 %54 %44 %53 %72 %71 %
Облачност0 %52 %29 %21 %17 %0 %0 %0 %
Четврток
23.11.2017
мин 4
18 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 0 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:26 h
Зајдисонце 16:05 h
Времетраење 9h : 38 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.15
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
0Km/h
2Km/h
2Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1020 hPa1020 hPa1021 hPa1021 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1021 hPa
Влажност77 %82 %86 %62 %49 %54 %75 %75 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Петок
24.11.2017
мин 4
18 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 3 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 9 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:27 h
Зајдисонце 16:04 h
Времетраење 9h : 37 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.18
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
Ветер
4Km/h
5Km/h
6Km/h
8Km/h
10Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %3 %4 %3 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност86 %90 %90 %67 %50 %62 %82 %82 %
Облачност9 %9 %9 %9 %9 %9 %9 %9 %
Понеделник
20.11.2017
мин 3
12 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 35 %
Количество на дожд 0.4 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
34Km/h
Облачност 29 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:22 h
Зајдисонце 16:07 h
Времетраење 9h : 44 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.06
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
04:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
8 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Претежно сончево
Ветер
21Km/h
24Km/h
32Km/h
34Km/h
26Km/h
22Km/h
21Km/h
Веројатност за врнежи од дожд43 %48 %28 %10 %4 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1009 hPa1011 hPa1012 hPa1013 hPa1015 hPa1017 hPa1019 hPa
Влажност80 %82 %65 %41 %40 %59 %60 %
Облачност83 %72 %36 %6 %9 %3 %25 %
Вторник
21.11.2017
мин 1
14 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
14Km/h
Облачност 4 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:24 h
Зајдисонце 16:06 h
Времетраење 9h : 42 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Претежно сончево
Ветер
13Km/h
10Km/h
9Km/h
14Km/h
10Km/h
3Km/h
3Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1021 hPa1021 hPa1022 hPa1022 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1020 hPa
Влажност62 %70 %78 %54 %40 %42 %67 %70 %
Облачност8 %3 %3 %2 %12 %0 %0 %28 %
Среда
22.11.2017
мин 4
16 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 16 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:25 h
Зајдисонце 16:05 h
Времетраење 9h : 40 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
7Km/h
9Km/h
10Km/h
12Km/h
8Km/h
7Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1020 hPa1019 hPa1020 hPa1020 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1020 hPa
Влажност75 %67 %67 %54 %44 %53 %72 %71 %
Облачност0 %52 %29 %21 %17 %0 %0 %0 %
Четврток
23.11.2017
мин 4
18 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 0 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:26 h
Зајдисонце 16:05 h
Времетраење 9h : 38 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.15
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
0Km/h
2Km/h
2Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1020 hPa1020 hPa1021 hPa1021 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1021 hPa
Влажност77 %82 %86 %62 %49 %54 %75 %75 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Петок
24.11.2017
мин 4
18 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 3 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 9 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:27 h
Зајдисонце 16:04 h
Времетраење 9h : 37 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.18
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
Ветер
4Km/h
5Km/h
6Km/h
8Km/h
10Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %3 %4 %3 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност86 %90 %90 %67 %50 %62 %82 %82 %
Облачност9 %9 %9 %9 %9 %9 %9 %9 %
Сабота
25.11.2017
мин 6
17 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 12 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 42 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:28 h
Зајдисонце 16:04 h
Времетраење 9h : 35 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.21
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Умерено облачно
Ветер
6Km/h
5Km/h
5Km/h
2Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд4 %2 %2 %3 %6 %9 %13 %14 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност85 %85 %91 %68 %54 %68 %82 %83 %
Облачност42 %42 %42 %42 %42 %42 %42 %42 %
Недела
26.11.2017
мин 6
17 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 37 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 96 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:29 h
Зајдисонце 16:03 h
Времетраење 9h : 33 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.24
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
8 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
12 ℃
Облачно
16 ℃
Облачно
14 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Облачно
Ветер
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд16 %20 %24 %30 %36 %36 %35 %37 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност84 %90 %97 %82 %66 %76 %86 %82 %
Облачност96 %96 %96 %96 %96 %96 %96 %96 %
Понеделник
27.11.2017
мин 3
12 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 45 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 91 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:30 h
Зајдисонце 16:03 h
Времетраење 9h : 32 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.27
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
10 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Претежно сончево
Ветер
6Km/h
6Km/h
6Km/h
8Km/h
10Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд39 %39 %39 %42 %45 %42 %40 %40 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност78 %75 %72 %62 %78 %49 %65 %89 %
Облачност91 %91 %91 %91 %91 %91 %91 %91 %
Вторник
28.11.2017
мин 1
12 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 30 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 63 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:32 h
Зајдисонце 16:02 h
Времетраење 9h : 30 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.31
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
Ветер
9Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
7Km/h
5Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд40 %31 %22 %24 %26 %28 %29 %26 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност53 %92 %61 %60 %39 %71 %57 %86 %
Облачност63 %63 %63 %63 %63 %63 %63 %63 %
Среда
29.11.2017
мин 3
12 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 24 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 80 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:33 h
Зајдисонце 16:02 h
Времетраење 9h : 29 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.34
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
Ветер
5Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
8Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд23 %24 %25 %26 %28 %15 %2 %16 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност67 %90 %68 %63 %44 %49 %59 %60 %
Облачност80 %80 %80 %80 %80 %80 %80 %80 %