50e80a7d
Д.Капија
Облачно понеделник, 20 ноември 2017
8℃
Се чувствува: 8 ℃
Изгрејсонце: 06:24
Зајдисонце: 16:07
Времетраење: 583 минути
Фаза на месечината
Влажност: 87.7 %
Ветер: null km/h
Видливост 20 km
Toчка на роса: 6 ℃
Измерено во: 22:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
ПонеделникВторникСреда
05:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
6 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
17Km/h
18Km/h
18Km/h
21Km/h
23Km/h
25Km/h
26Km/h
27Km/h
29Km/h
26Km/h
23Km/h
21Km/h
19Km/h
17Km/h
15Km/h
15Km/h
14Km/h
13Km/h
11Km/h
9Km/h
7Km/h
7Km/h
8Km/h
8Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
6Km/h
8Km/h
10Km/h
9Km/h
8Km/h
8Km/h
5Km/h
3Km/h
1Km/h
1Km/h
2Km/h
2Km/h
3Km/h
3Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
7Km/h
6Km/h
9Km/h
9Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
65 %66 %68 %58 %49 %40 %30 %20 %10 %8 %6 %4 %3 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %1 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
0.9 mm0.0 mm0.0 mm1.7 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1012 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1021 hPa1022 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1021 hPa
92 %89 %87 %83 %79 %76 %67 %58 %50 %50 %50 %51 %56 %61 %66 %69 %73 %76 %74 %73 %71 %73 %75 %77 %77 %76 %76 %71 %67 %62 %59 %57 %54 %53 %51 %50 %54 %58 %62 %61 %60 %59 %56 %54 %54 %51 %71 %75 %65 %61 %71 %64 %61 %
100 %98 %98 %98 %87 %87 %87 %69 %69 %69 %23 %23 %23 %7 %7 %7 %32 %32 %32 %10 %10 %10 %1 %1 %1 %7 %7 %7 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %1 %1 %1 %44 %44 %44 %44 %0 %0 %8 %2 %16 %15 %0 %0 %0 %
Понеделник
20.11.2017
мин 0
8 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 49 %
Количество на дожд 2.8 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
29Km/h
Облачност 64 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:24 h
Зајдисонце 16:07 h
Времетраење 9h : 43 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.06
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
04:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Претежно сончево
Ветер
17Km/h
18Km/h
25Km/h
29Km/h
21Km/h
15Km/h
13Km/h
Веројатност за врнежи од дожд64 %68 %40 %10 %4 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1012 hPa1013 hPa1015 hPa1015 hPa1017 hPa1020 hPa1021 hPa
Влажност94 %87 %76 %50 %51 %66 %76 %
Облачност100 %98 %87 %69 %23 %7 %32 %
Вторник
21.11.2017
мин 0
10 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 2 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:25 h
Зајдисонце 16:07 h
Времетраење 9h : 41 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Претежно сончево
Ветер
7Km/h
8Km/h
5Km/h
10Km/h
8Km/h
1Km/h
2Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд1 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1022 hPa1022 hPa1023 hPa1022 hPa1020 hPa1019 hPa1020 hPa1020 hPa
Влажност71 %77 %76 %62 %54 %50 %62 %59 %
Облачност10 %1 %7 %0 %0 %0 %1 %44 %
Среда
22.11.2017
мин 3
11 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 8 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:27 h
Зајдисонце 16:06 h
Времетраење 9h : 39 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
7Km/h
6Km/h
9Km/h
9Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1020 hPa1020 hPa1021 hPa1022 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1021 hPa
Влажност51 %71 %75 %65 %61 %71 %64 %61 %
Облачност0 %8 %2 %16 %15 %0 %0 %0 %
Четврток
23.11.2017
мин 3
14 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 0 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:28 h
Зајдисонце 16:05 h
Времетраење 9h : 37 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.15
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
8 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
1Km/h
1Km/h
4Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1021 hPa1020 hPa1021 hPa1022 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1021 hPa
Влажност56 %65 %66 %73 %67 %64 %75 %67 %
Облачност0 %0 %0 %0 %1 %0 %0 %0 %
Петок
24.11.2017
мин 4
13 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 19 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:29 h
Зајдисонце 16:05 h
Времетраење 9h : 35 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.18
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
8 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
Ветер
0Km/h
4Km/h
5Km/h
8Km/h
9Km/h
6Km/h
5Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност67 %77 %83 %78 %72 %80 %72 %71 %
Облачност19 %19 %19 %19 %19 %19 %19 %19 %
Понеделник
20.11.2017
мин 0
8 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 49 %
Количество на дожд 2.8 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
29Km/h
Облачност 64 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:24 h
Зајдисонце 16:07 h
Времетраење 9h : 43 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.06
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
04:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Претежно сончево
Ветер
17Km/h
18Km/h
25Km/h
29Km/h
21Km/h
15Km/h
13Km/h
Веројатност за врнежи од дожд64 %68 %40 %10 %4 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1012 hPa1013 hPa1015 hPa1015 hPa1017 hPa1020 hPa1021 hPa
Влажност94 %87 %76 %50 %51 %66 %76 %
Облачност100 %98 %87 %69 %23 %7 %32 %
Вторник
21.11.2017
мин 0
10 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 2 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:25 h
Зајдисонце 16:07 h
Времетраење 9h : 41 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Претежно сончево
Ветер
7Km/h
8Km/h
5Km/h
10Km/h
8Km/h
1Km/h
2Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд1 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1022 hPa1022 hPa1023 hPa1022 hPa1020 hPa1019 hPa1020 hPa1020 hPa
Влажност71 %77 %76 %62 %54 %50 %62 %59 %
Облачност10 %1 %7 %0 %0 %0 %1 %44 %
Среда
22.11.2017
мин 3
11 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 8 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:27 h
Зајдисонце 16:06 h
Времетраење 9h : 39 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
7Km/h
6Km/h
9Km/h
9Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1020 hPa1020 hPa1021 hPa1022 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1021 hPa
Влажност51 %71 %75 %65 %61 %71 %64 %61 %
Облачност0 %8 %2 %16 %15 %0 %0 %0 %
Четврток
23.11.2017
мин 3
14 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 0 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:28 h
Зајдисонце 16:05 h
Времетраење 9h : 37 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.15
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
8 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
1Km/h
1Km/h
4Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1021 hPa1020 hPa1021 hPa1022 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1021 hPa
Влажност56 %65 %66 %73 %67 %64 %75 %67 %
Облачност0 %0 %0 %0 %1 %0 %0 %0 %
Петок
24.11.2017
мин 4
13 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 19 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:29 h
Зајдисонце 16:05 h
Времетраење 9h : 35 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.18
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
8 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
Ветер
0Km/h
4Km/h
5Km/h
8Km/h
9Km/h
6Km/h
5Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност67 %77 %83 %78 %72 %80 %72 %71 %
Облачност19 %19 %19 %19 %19 %19 %19 %19 %
Сабота
25.11.2017
мин 5
14 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 9 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 43 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:30 h
Зајдисонце 16:04 h
Времетраење 9h : 34 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.21
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
8 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Умерено облачно
Ветер
4Km/h
4Km/h
2Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %4 %6 %8 %10 %9 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност69 %73 %74 %75 %69 %72 %75 %80 %
Облачност43 %43 %43 %43 %43 %43 %43 %43 %
Недела
26.11.2017
мин 3
14 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 33 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 93 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:31 h
Зајдисонце 16:04 h
Времетраење 9h : 32 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.24
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Облачно
13 ℃
Облачно
10 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
Ветер
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд8 %15 %21 %24 %27 %30 %33 %30 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност84 %89 %94 %85 %76 %79 %82 %82 %
Облачност93 %93 %93 %93 %93 %93 %93 %93 %
Понеделник
27.11.2017
мин 0
8 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 44 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 95 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:32 h
Зајдисонце 16:03 h
Времетраење 9h : 31 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.27
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
7 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
Ветер
6Km/h
6Km/h
6Km/h
8Km/h
10Km/h
9Km/h
8Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд27 %33 %38 %40 %42 %42 %42 %41 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност83 %79 %74 %62 %70 %51 %58 %92 %
Облачност95 %95 %95 %95 %95 %95 %95 %95 %
Вторник
28.11.2017
мин -1
6 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 26 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 61 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:33 h
Зајдисонце 16:03 h
Времетраење 9h : 29 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.31
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Умерено облачно
Ветер
7Km/h
7Km/h
7Km/h
8Km/h
8Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд39 %31 %22 %23 %24 %25 %26 %24 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност60 %83 %66 %57 %51 %67 %39 %84 %
Облачност61 %61 %61 %61 %61 %61 %61 %61 %
Среда
29.11.2017
мин -1
8 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 18 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 87 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:35 h
Зајдисонце 16:03 h
Времетраење 9h : 28 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.34
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
-1 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
Ветер
5Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
8Km/h
7Km/h
7Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд22 %20 %18 %18 %18 %10 %2 %15 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност42 %88 %42 %64 %51 %51 %57 %59 %
Облачност87 %87 %87 %87 %87 %87 %87 %87 %