1a5005ce
Елче
недела, 17 декември 2017
null℃
Се чувствува: null ℃
Изгрејсонце: 08:13
Зајдисонце: 17:44
Времетраење: 571 минути
Фаза на месечината
Влажност: null %
Ветер: null km/h
Видливост null km
Toчка на роса: null ℃
Измерено во: null h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
НеделаПонеделникВторник
06:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
8 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
15Km/h
15Km/h
14Km/h
13Km/h
11Km/h
8Km/h
5Km/h
3Km/h
4Km/h
6Km/h
8Km/h
7Km/h
5Km/h
4Km/h
5Km/h
6Km/h
6Km/h
8Km/h
10Km/h
12Km/h
11Km/h
11Km/h
10Km/h
11Km/h
11Km/h
11Km/h
11Km/h
10Km/h
10Km/h
8Km/h
6Km/h
4Km/h
5Km/h
6Km/h
8Km/h
8Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
13Km/h
17Km/h
17Km/h
21Km/h
21Km/h
21Km/h
8Km/h
9Km/h
19Km/h
15Km/h
7Km/h
10Km/h
2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %3 %2 %2 %15 %14 %11 %6 %3 %3 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1026 hPa1026 hPa1026 hPa1028 hPa1028 hPa1028 hPa1029 hPa1029 hPa1029 hPa1028 hPa1028 hPa1028 hPa1030 hPa1030 hPa1030 hPa1031 hPa1031 hPa1031 hPa1032 hPa1032 hPa1032 hPa1032 hPa1032 hPa1032 hPa1032 hPa1032 hPa1032 hPa1032 hPa1032 hPa1032 hPa1030 hPa1030 hPa1030 hPa1028 hPa1028 hPa1028 hPa1026 hPa1026 hPa1026 hPa1024 hPa1024 hPa1024 hPa1024 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1023 hPa1025 hPa1028 hPa1028 hPa1027 hPa1028 hPa1030 hPa
52 %54 %51 %49 %46 %43 %39 %36 %36 %37 %37 %43 %50 %56 %59 %62 %65 %63 %60 %58 %58 %57 %57 %59 %60 %62 %59 %56 %54 %46 %38 %30 %30 %30 %30 %36 %43 %49 %52 %55 %59 %57 %55 %55 %53 %54 %55 %64 %67 %37 %36 %60 %73 %
3 %3 %3 %27 %27 %27 %44 %44 %44 %91 %91 %91 %9 %9 %9 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %21 %21 %21 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %5 %5 %5 %59 %59 %59 %11 %11 %11 %11 %0 %0 %0 %6 %75 %14 %3 %0 %1 %0 %
Недела
17.12.2017
мин 6
14 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 39 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 08:13 h
Зајдисонце 17:44 h
Времетраење 9h : 30 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.98
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
04:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
8 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
14Km/h
15Km/h
11Km/h
3Km/h
8Km/h
4Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1025 hPa1026 hPa1028 hPa1029 hPa1028 hPa1030 hPa1031 hPa
Влажност49 %54 %46 %36 %37 %56 %65 %
Облачност0 %3 %27 %44 %91 %9 %0 %
Понеделник
18.12.2017
мин 8
15 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 6 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 08:14 h
Зајдисонце 17:44 h
Времетраење 9h : 30 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.01
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
12Km/h
10Km/h
11Km/h
10Km/h
4Km/h
8Km/h
9Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1032 hPa1032 hPa1032 hPa1032 hPa1030 hPa1028 hPa1026 hPa1024 hPa
Влажност58 %57 %62 %54 %30 %30 %49 %59 %
Облачност0 %21 %0 %0 %0 %5 %59 %11 %
Вторник
19.12.2017
мин 8
16 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 16 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
19Km/h
Облачност 20 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 08:14 h
Зајдисонце 17:44 h
Времетраење 9h : 30 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.04
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
21Km/h
21Km/h
8Km/h
9Km/h
19Km/h
15Km/h
7Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %2 %15 %14 %11 %6 %3 %3 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1021 hPa1023 hPa1025 hPa1028 hPa1028 hPa1027 hPa1028 hPa1030 hPa
Влажност53 %55 %64 %67 %37 %36 %60 %73 %
Облачност0 %6 %75 %14 %3 %0 %1 %0 %
Среда
20.12.2017
мин 5
15 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 9 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
18Km/h
Облачност 29 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 08:15 h
Зајдисонце 17:45 h
Времетраење 9h : 30 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.07
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
10 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
12Km/h
13Km/h
15Km/h
18Km/h
13Km/h
11Km/h
9Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд6 %6 %7 %6 %7 %7 %6 %3 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1030 hPa1031 hPa1032 hPa1033 hPa1033 hPa1033 hPa1034 hPa1035 hPa
Влажност68 %64 %69 %62 %48 %50 %67 %79 %
Облачност48 %31 %18 %24 %49 %31 %8 %6 %
Четврток
21.12.2017
мин 6
16 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 8 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 4 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:15 h
Зајдисонце 17:45 h
Времетраење 9h : 30 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.1
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
11Km/h
9Km/h
10Km/h
10Km/h
6Km/h
6Km/h
4Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд4 %5 %6 %4 %6 %6 %4 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност78 %74 %74 %61 %42 %43 %71 %78 %
Облачност4 %4 %4 %4 %4 %4 %4 %4 %
Недела
17.12.2017
мин 6
14 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 39 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 08:13 h
Зајдисонце 17:44 h
Времетраење 9h : 30 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.98
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
04:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
8 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Умерено облачно
10 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
14Km/h
15Km/h
11Km/h
3Km/h
8Km/h
4Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1025 hPa1026 hPa1028 hPa1029 hPa1028 hPa1030 hPa1031 hPa
Влажност49 %54 %46 %36 %37 %56 %65 %
Облачност0 %3 %27 %44 %91 %9 %0 %
Понеделник
18.12.2017
мин 8
15 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 6 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 08:14 h
Зајдисонце 17:44 h
Времетраење 9h : 30 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.01
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
12Km/h
10Km/h
11Km/h
10Km/h
4Km/h
8Km/h
9Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1032 hPa1032 hPa1032 hPa1032 hPa1030 hPa1028 hPa1026 hPa1024 hPa
Влажност58 %57 %62 %54 %30 %30 %49 %59 %
Облачност0 %21 %0 %0 %0 %5 %59 %11 %
Вторник
19.12.2017
мин 8
16 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 16 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
19Km/h
Облачност 20 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 08:14 h
Зајдисонце 17:44 h
Времетраење 9h : 30 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.04
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Умерено облачно
13 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
21Km/h
21Km/h
8Km/h
9Km/h
19Km/h
15Km/h
7Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %2 %15 %14 %11 %6 %3 %3 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1021 hPa1023 hPa1025 hPa1028 hPa1028 hPa1027 hPa1028 hPa1030 hPa
Влажност53 %55 %64 %67 %37 %36 %60 %73 %
Облачност0 %6 %75 %14 %3 %0 %1 %0 %
Среда
20.12.2017
мин 5
15 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 9 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
18Km/h
Облачност 29 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 08:15 h
Зајдисонце 17:45 h
Времетраење 9h : 30 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.07
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
10 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
12Km/h
13Km/h
15Km/h
18Km/h
13Km/h
11Km/h
9Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд6 %6 %7 %6 %7 %7 %6 %3 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1030 hPa1031 hPa1032 hPa1033 hPa1033 hPa1033 hPa1034 hPa1035 hPa
Влажност68 %64 %69 %62 %48 %50 %67 %79 %
Облачност48 %31 %18 %24 %49 %31 %8 %6 %
Четврток
21.12.2017
мин 6
16 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 8 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 4 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:15 h
Зајдисонце 17:45 h
Времетраење 9h : 30 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.1
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
11Km/h
9Km/h
10Km/h
10Km/h
6Km/h
6Km/h
4Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд4 %5 %6 %4 %6 %6 %4 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност78 %74 %74 %61 %42 %43 %71 %78 %
Облачност4 %4 %4 %4 %4 %4 %4 %4 %
Петок
22.12.2017
мин 5
17 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 4 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:16 h
Зајдисонце 17:46 h
Времетраење 9h : 30 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.13
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
8 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
9Km/h
10Km/h
11Km/h
10Km/h
9Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност77 %72 %68 %51 %36 %46 %57 %59 %
Облачност4 %4 %4 %4 %4 %4 %4 %4 %
Сабота
23.12.2017
мин 5
17 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 0 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:16 h
Зајдисонце 17:46 h
Времетраење 9h : 30 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.16
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
10 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
9Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност62 %66 %70 %57 %44 %59 %75 %67 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Недела
24.12.2017
мин 6
17 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 2 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:17 h
Зајдисонце 17:47 h
Времетраење 9h : 30 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.19
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
9 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
9Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
10Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %3 %4 %6 %8 %5 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност59 %57 %54 %90 %43 %38 %84 %91 %
Облачност2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Понеделник
25.12.2017
мин 6
16 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 7 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
11Km/h
Облачност 9 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:17 h
Зајдисонце 17:48 h
Времетраење 9h : 30 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.22
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
8 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
Ветер
8Km/h
9Km/h
10Km/h
10Km/h
11Km/h
10Km/h
10Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %3 %2 %5 %8 %8 %8 %11 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност82 %88 %78 %55 %59 %51 %66 %94 %
Облачност9 %9 %9 %9 %9 %9 %9 %9 %
Вторник
26.12.2017
мин 7
17 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 8 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
14Km/h
Облачност 2 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:17 h
Зајдисонце 17:48 h
Времетраење 9h : 30 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.25
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
8 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
Ветер
11Km/h
11Km/h
11Km/h
13Km/h
14Km/h
13Km/h
12Km/h
12Km/h
Веројатност за врнежи од дожд15 %15 %15 %14 %12 %7 %2 %6 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност62 %76 %65 %59 %36 %51 %84 %87 %
Облачност2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %