4b240a23
Градско
Облачно понеделник, 20 ноември 2017
8℃
Се чувствува: 8 ℃
Изгрејсонце: 06:26
Зајдисонце: 16:08
Времетраење: 582 минути
Фаза на месечината
Влажност: 87.7 %
Ветер: null km/h
Видливост 20 km
Toчка на роса: 6 ℃
Измерено во: 22:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
ПонеделникВторникСреда
05:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
5 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
7 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
17Km/h
17Km/h
17Km/h
19Km/h
22Km/h
24Km/h
25Km/h
26Km/h
28Km/h
23Km/h
19Km/h
14Km/h
12Km/h
9Km/h
7Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
4Km/h
3Km/h
3Km/h
2Km/h
1Km/h
1Km/h
1Km/h
2Km/h
3Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
3Km/h
2Km/h
3Km/h
3Km/h
4Km/h
3Km/h
3Km/h
2Km/h
2Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
1Km/h
3Km/h
2Km/h
2Km/h
0Km/h
3Km/h
76 %76 %75 %65 %54 %44 %32 %20 %9 %7 %6 %5 %4 %3 %1 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
0.9 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1012 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1022 hPa1022 hPa1020 hPa1020 hPa1021 hPa1021 hPa
81 %78 %74 %71 %67 %63 %56 %49 %42 %45 %48 %51 %56 %62 %67 %70 %73 %76 %73 %69 %66 %69 %72 %74 %78 %81 %85 %78 %72 %65 %63 %60 %57 %55 %52 %50 %56 %62 %67 %69 %71 %72 %74 %75 %75 %76 %83 %86 %67 %59 %59 %66 %77 %
98 %97 %97 %97 %98 %98 %98 %97 %97 %97 %16 %16 %16 %4 %4 %4 %8 %8 %8 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %54 %54 %54 %0 %0 %0 %7 %7 %7 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %18 %18 %18 %18 %0 %0 %1 %30 %5 %13 %0 %0 %0 %
Понеделник
20.11.2017
мин -2
8 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 54 %
Количество на дожд 1.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
28Km/h
Облачност 71 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:26 h
Зајдисонце 16:08 h
Времетраење 9h : 42 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.06
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
04:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
7 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
17Km/h
17Km/h
24Km/h
28Km/h
14Km/h
7Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд77 %75 %44 %9 %5 %1 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1012 hPa1014 hPa1015 hPa1016 hPa1018 hPa1020 hPa1021 hPa
Влажност84 %74 %63 %42 %51 %67 %76 %
Облачност98 %97 %98 %97 %16 %4 %8 %
Вторник
21.11.2017
мин -2
9 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 13 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:27 h
Зајдисонце 16:07 h
Времетраење 9h : 40 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
3Km/h
1Km/h
2Km/h
4Km/h
2Km/h
4Km/h
2Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1022 hPa1022 hPa1023 hPa1023 hPa1020 hPa1019 hPa1020 hPa1021 hPa
Влажност66 %74 %85 %65 %57 %50 %67 %72 %
Облачност0 %0 %54 %0 %7 %2 %2 %18 %
Среда
22.11.2017
мин 1
10 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 10 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:28 h
Зајдисонце 16:07 h
Времетраење 9h : 38 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
0 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
3Km/h
3Km/h
1Km/h
3Km/h
2Km/h
2Km/h
0Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1021 hPa1021 hPa1022 hPa1022 hPa1020 hPa1020 hPa1021 hPa1021 hPa
Влажност76 %83 %86 %67 %59 %59 %66 %77 %
Облачност0 %1 %30 %5 %13 %0 %0 %0 %
Четврток
23.11.2017
мин 2
11 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
1Km/h
Облачност 0 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:29 h
Зајдисонце 16:06 h
Времетраење 9h : 36 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.15
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
3Km/h
3Km/h
1Km/h
1Km/h
0Km/h
5Km/h
1Km/h
2Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1021 hPa1021 hPa1022 hPa1023 hPa1020 hPa1020 hPa1021 hPa1021 hPa
Влажност81 %86 %86 %77 %71 %72 %79 %83 %
Облачност0 %0 %0 %1 %1 %0 %0 %0 %
Петок
24.11.2017
мин 0
11 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 22 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:31 h
Зајдисонце 16:06 h
Времетраење 9h : 34 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.18
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
Ветер
2Km/h
2Km/h
0Km/h
3Km/h
3Km/h
4Km/h
1Km/h
1Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност84 %88 %92 %78 %70 %67 %71 %81 %
Облачност22 %22 %22 %22 %22 %22 %22 %22 %
Понеделник
20.11.2017
мин -2
8 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 54 %
Количество на дожд 1.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
28Km/h
Облачност 71 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:26 h
Зајдисонце 16:08 h
Времетраење 9h : 42 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.06
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
04:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
7 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
17Km/h
17Km/h
24Km/h
28Km/h
14Km/h
7Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд77 %75 %44 %9 %5 %1 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1012 hPa1014 hPa1015 hPa1016 hPa1018 hPa1020 hPa1021 hPa
Влажност84 %74 %63 %42 %51 %67 %76 %
Облачност98 %97 %98 %97 %16 %4 %8 %
Вторник
21.11.2017
мин -2
9 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 13 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:27 h
Зајдисонце 16:07 h
Времетраење 9h : 40 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
3Km/h
1Km/h
2Km/h
4Km/h
2Km/h
4Km/h
2Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1022 hPa1022 hPa1023 hPa1023 hPa1020 hPa1019 hPa1020 hPa1021 hPa
Влажност66 %74 %85 %65 %57 %50 %67 %72 %
Облачност0 %0 %54 %0 %7 %2 %2 %18 %
Среда
22.11.2017
мин 1
10 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 10 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:28 h
Зајдисонце 16:07 h
Времетраење 9h : 38 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
0 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
3Km/h
3Km/h
1Km/h
3Km/h
2Km/h
2Km/h
0Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1021 hPa1021 hPa1022 hPa1022 hPa1020 hPa1020 hPa1021 hPa1021 hPa
Влажност76 %83 %86 %67 %59 %59 %66 %77 %
Облачност0 %1 %30 %5 %13 %0 %0 %0 %
Четврток
23.11.2017
мин 2
11 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
1Km/h
Облачност 0 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:29 h
Зајдисонце 16:06 h
Времетраење 9h : 36 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.15
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
3Km/h
3Km/h
1Km/h
1Km/h
0Km/h
5Km/h
1Km/h
2Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1021 hPa1021 hPa1022 hPa1023 hPa1020 hPa1020 hPa1021 hPa1021 hPa
Влажност81 %86 %86 %77 %71 %72 %79 %83 %
Облачност0 %0 %0 %1 %1 %0 %0 %0 %
Петок
24.11.2017
мин 0
11 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 22 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:31 h
Зајдисонце 16:06 h
Времетраење 9h : 34 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.18
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
Ветер
2Km/h
2Km/h
0Km/h
3Km/h
3Km/h
4Km/h
1Km/h
1Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност84 %88 %92 %78 %70 %67 %71 %81 %
Облачност22 %22 %22 %22 %22 %22 %22 %22 %
Сабота
25.11.2017
мин 3
12 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 7 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 46 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:32 h
Зајдисонце 16:05 h
Времетраење 9h : 33 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.21
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Умерено облачно
Ветер
1Km/h
3Km/h
1Km/h
2Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %3 %5 %6 %8 %8 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност88 %93 %95 %83 %68 %72 %77 %82 %
Облачност46 %46 %46 %46 %46 %46 %46 %46 %
Недела
26.11.2017
мин 4
11 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 28 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 91 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:33 h
Зајдисонце 16:05 h
Времетраење 9h : 31 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.24
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Облачно
11 ℃
Облачно
11 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
Ветер
4Km/h
4Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
6Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд8 %12 %16 %17 %19 %24 %30 %31 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност87 %89 %91 %82 %74 %76 %78 %73 %
Облачност91 %91 %91 %91 %91 %91 %91 %91 %
Понеделник
27.11.2017
мин 1
8 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 44 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 95 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:34 h
Зајдисонце 16:04 h
Времетраење 9h : 30 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.27
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
7 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
Ветер
6Km/h
6Km/h
5Km/h
8Km/h
10Km/h
9Km/h
7Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд32 %37 %42 %42 %42 %41 %40 %37 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност68 %68 %68 %61 %53 %53 %46 %93 %
Облачност95 %95 %95 %95 %95 %95 %95 %95 %
Вторник
28.11.2017
мин 0
6 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 24 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 66 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:35 h
Зајдисонце 16:04 h
Времетраење 9h : 28 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.31
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Умерено облачно
Ветер
6Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
7Km/h
6Km/h
4Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд33 %26 %20 %21 %22 %23 %25 %23 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност53 %78 %56 %57 %43 %59 %49 %80 %
Облачност66 %66 %66 %66 %66 %66 %66 %66 %
Среда
29.11.2017
мин 3
9 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 13 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 88 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:36 h
Зајдисонце 16:03 h
Времетраење 9h : 27 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.34
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Умерено облачно
0 ℃
Умерено облачно
0 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
5 ℃
Умерено облачно
Ветер
4Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
7Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд21 %18 %15 %14 %13 %8 %2 %15 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност58 %85 %51 %65 %43 %53 %56 %57 %
Облачност88 %88 %88 %88 %88 %88 %88 %88 %