4c280a46
Гранада
Претежно сончево недела, 17 декември 2017
11℃
Се чувствува: 11 ℃
Изгрејсонце: 08:21
Зајдисонце: 17:58
Времетраење: 577 минути
Фаза на месечината
Влажност: 42.9 %
Ветер: 7 km/h
Видливост 10 km
Toчка на роса: -1 ℃
Измерено во: 14:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
НеделаПонеделникВторник
06:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
-1 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
4Km/h
4Km/h
3Km/h
1Km/h
0Km/h
2Km/h
3Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
3Km/h
3Km/h
2Km/h
2Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
2Km/h
1Km/h
2Km/h
4Km/h
5Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
3Km/h
2Km/h
2Km/h
2Km/h
2Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
4Km/h
3Km/h
5Km/h
4Km/h
2Km/h
5Km/h
2Km/h
3Km/h
2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %3 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1028 hPa1028 hPa1028 hPa1029 hPa1029 hPa1029 hPa1029 hPa1029 hPa1029 hPa1027 hPa1027 hPa1027 hPa1029 hPa1029 hPa1029 hPa1032 hPa1032 hPa1032 hPa1033 hPa1033 hPa1033 hPa1033 hPa1033 hPa1033 hPa1033 hPa1033 hPa1033 hPa1034 hPa1034 hPa1034 hPa1031 hPa1031 hPa1031 hPa1029 hPa1029 hPa1029 hPa1028 hPa1028 hPa1028 hPa1029 hPa1029 hPa1029 hPa1029 hPa1028 hPa1028 hPa1027 hPa1027 hPa1028 hPa1027 hPa1026 hPa1027 hPa1030 hPa
77 %71 %68 %64 %61 %58 %56 %54 %50 %46 %42 %48 %54 %60 %62 %65 %67 %73 %79 %85 %80 %75 %70 %65 %59 %54 %55 %56 %57 %54 %52 %49 %47 %45 %43 %48 %52 %56 %58 %60 %62 %66 %70 %70 %74 %95 %86 %80 %57 %50 %64 %79 %
1 %1 %1 %1 %1 %1 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %1 %1 %1 %13 %13 %13 %9 %9 %9 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %5 %5 %5 %38 %38 %38 %38 %51 %51 %0 %15 %7 %12 %17 %13 %7 %
Недела
17.12.2017
мин -4
10 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 0 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 08:21 h
Зајдисонце 17:58 h
Времетраење 9h : 36 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.98
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
04:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-2 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
4Km/h
0Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1027 hPa1028 hPa1029 hPa1029 hPa1027 hPa1029 hPa1032 hPa
Влажност88 %71 %61 %54 %42 %60 %67 %
Облачност0 %1 %1 %0 %0 %0 %0 %
Понеделник
18.12.2017
мин 0
10 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 3 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 08:22 h
Зајдисонце 17:59 h
Времетраење 9h : 36 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.01
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-2 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Претежно сончево
Ветер
3Km/h
2Km/h
3Km/h
1Km/h
5Km/h
4Km/h
2Km/h
2Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1033 hPa1033 hPa1033 hPa1034 hPa1031 hPa1029 hPa1028 hPa1029 hPa
Влажност85 %70 %54 %57 %49 %43 %56 %62 %
Облачност1 %13 %9 %0 %0 %0 %5 %38 %
Вторник
19.12.2017
мин -2
12 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 12 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 08:23 h
Зајдисонце 17:59 h
Времетраење 9h : 36 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.04
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
3Km/h
5Km/h
4Km/h
2Km/h
5Km/h
2Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %3 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1028 hPa1027 hPa1027 hPa1028 hPa1027 hPa1026 hPa1027 hPa1030 hPa
Влажност74 %95 %86 %80 %57 %50 %64 %79 %
Облачност51 %0 %15 %7 %12 %17 %13 %7 %
Среда
20.12.2017
мин -1
11 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 4 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 4 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 08:23 h
Зајдисонце 18:00 h
Времетраење 9h : 36 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.07
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-1 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Претежно сончево
Ветер
3Km/h
2Km/h
3Km/h
1Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд5 %6 %3 %3 %3 %4 %2 %3 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1030 hPa1030 hPa1032 hPa1034 hPa1033 hPa1031 hPa1033 hPa1035 hPa
Влажност95 %82 %67 %71 %65 %55 %75 %76 %
Облачност3 %3 %1 %1 %5 %7 %3 %21 %
Четврток
21.12.2017
мин -1
12 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 3 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 16 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:24 h
Зајдисонце 18:00 h
Времетраење 9h : 36 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.1
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
1Km/h
2Km/h
2Km/h
0Km/h
3Km/h
3Km/h
4Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд4 %3 %3 %3 %2 %3 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност82 %84 %73 %68 %65 %59 %77 %75 %
Облачност16 %16 %16 %16 %16 %16 %16 %16 %
Недела
17.12.2017
мин -4
10 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 0 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 08:21 h
Зајдисонце 17:58 h
Времетраење 9h : 36 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.98
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
04:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-2 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
4Km/h
0Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1027 hPa1028 hPa1029 hPa1029 hPa1027 hPa1029 hPa1032 hPa
Влажност88 %71 %61 %54 %42 %60 %67 %
Облачност0 %1 %1 %0 %0 %0 %0 %
Понеделник
18.12.2017
мин 0
10 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 3 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 08:22 h
Зајдисонце 17:59 h
Времетраење 9h : 36 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.01
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-2 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Претежно сончево
Ветер
3Km/h
2Km/h
3Km/h
1Km/h
5Km/h
4Km/h
2Km/h
2Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1033 hPa1033 hPa1033 hPa1034 hPa1031 hPa1029 hPa1028 hPa1029 hPa
Влажност85 %70 %54 %57 %49 %43 %56 %62 %
Облачност1 %13 %9 %0 %0 %0 %5 %38 %
Вторник
19.12.2017
мин -2
12 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 12 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 08:23 h
Зајдисонце 17:59 h
Времетраење 9h : 36 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.04
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
3Km/h
5Km/h
4Km/h
2Km/h
5Km/h
2Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %3 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1028 hPa1027 hPa1027 hPa1028 hPa1027 hPa1026 hPa1027 hPa1030 hPa
Влажност74 %95 %86 %80 %57 %50 %64 %79 %
Облачност51 %0 %15 %7 %12 %17 %13 %7 %
Среда
20.12.2017
мин -1
11 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 4 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 4 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 08:23 h
Зајдисонце 18:00 h
Времетраење 9h : 36 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.07
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-1 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Претежно сончево
Ветер
3Km/h
2Km/h
3Km/h
1Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд5 %6 %3 %3 %3 %4 %2 %3 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1030 hPa1030 hPa1032 hPa1034 hPa1033 hPa1031 hPa1033 hPa1035 hPa
Влажност95 %82 %67 %71 %65 %55 %75 %76 %
Облачност3 %3 %1 %1 %5 %7 %3 %21 %
Четврток
21.12.2017
мин -1
12 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 3 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 16 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:24 h
Зајдисонце 18:00 h
Времетраење 9h : 36 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.1
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
1Km/h
2Km/h
2Km/h
0Km/h
3Km/h
3Km/h
4Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд4 %3 %3 %3 %2 %3 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност82 %84 %73 %68 %65 %59 %77 %75 %
Облачност16 %16 %16 %16 %16 %16 %16 %16 %
Петок
22.12.2017
мин 0
13 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 1 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:24 h
Зајдисонце 18:01 h
Времетраење 9h : 36 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.13
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
0 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
2Km/h
2Km/h
2Km/h
1Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност88 %87 %73 %73 %61 %65 %68 %66 %
Облачност1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %
Сабота
23.12.2017
мин 0
14 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 0 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:25 h
Зајдисонце 18:01 h
Времетраење 9h : 36 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.16
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
5Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност64 %61 %58 %53 %48 %56 %64 %68 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Недела
24.12.2017
мин 0
13 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 3 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 0 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:25 h
Зајдисонце 18:02 h
Времетраење 9h : 36 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.19
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
3Km/h
3Km/h
3Km/h
4Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %3 %4 %3 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност71 %63 %55 %80 %45 %44 %61 %91 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Понеделник
25.12.2017
мин 0
12 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 17 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 24 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:26 h
Зајдисонце 18:02 h
Времетраење 9h : 36 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.22
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
Ветер
3Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %5 %7 %12 %16 %19 %21 %18 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност82 %85 %59 %60 %62 %49 %65 %90 %
Облачност24 %24 %24 %24 %24 %24 %24 %24 %
Вторник
26.12.2017
мин 3
14 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 23 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 11 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:26 h
Зајдисонце 18:03 h
Времетраење 9h : 36 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.25
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
Ветер
4Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
8Km/h
7Km/h
6Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд14 %13 %13 %13 %13 %7 %2 %13 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност87 %82 %67 %45 %55 %30 %61 %76 %
Облачност11 %11 %11 %11 %11 %11 %11 %11 %