db4e1198
Кривогаштани
Облачно со дожд понеделник, 20 ноември 2017
5℃
Се чувствува: 2 ℃
Изгрејсонце: 06:28
Зајдисонце: 16:11
Времетраење: 583 минути
Фаза на месечината
Влажност: 95.9 %
Ветер: 11 km/h
Видливост 10 km
Toчка на роса: 4 ℃
Измерено во: 01:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
ПонеделникВторникСреда
05:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
3 ℃
Умерено облачно со дожд и снег
3 ℃
Умерено облачно со дожд и снег
2 ℃
Умерено облачно со дожд и снег
3 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
-3 ℃
Ведро/Сончево
-3 ℃
Ведро/Сончево
-3 ℃
Ведро/Сончево
-3 ℃
Ведро/Сончево
-3 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
7Km/h
6Km/h
5Km/h
8Km/h
10Km/h
13Km/h
14Km/h
14Km/h
14Km/h
12Km/h
9Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
2Km/h
2Km/h
1Km/h
2Km/h
3Km/h
3Km/h
4Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
2Km/h
1Km/h
3Km/h
1Km/h
2Km/h
2Km/h
73 %76 %80 %66 %52 %38 %27 %16 %6 %5 %4 %3 %3 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
2.9 mm0.0 mm0.0 mm1.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1012 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1022 hPa1022 hPa1019 hPa1019 hPa1020 hPa1021 hPa
95 %93 %91 %83 %75 %66 %60 %53 %47 %47 %47 %47 %52 %57 %62 %65 %67 %70 %72 %74 %76 %78 %80 %82 %81 %80 %79 %72 %65 %58 %56 %54 %52 %54 %55 %56 %59 %62 %65 %67 %69 %72 %73 %74 %74 %76 %83 %88 %71 %64 %63 %78 %79 %
99 %81 %81 %81 %43 %43 %43 %33 %33 %33 %4 %4 %4 %4 %4 %4 %1 %1 %1 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %17 %17 %17 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %56 %56 %56 %56 %1 %1 %11 %29 %0 %31 %0 %0 %0 %
Понеделник
20.11.2017
мин -4
6 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 52 %
Количество на дожд 4.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
14Km/h
Облачност 38 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:28 h
Зајдисонце 16:11 h
Времетраење 9h : 43 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.06
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
04:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
2 ℃
Умерено облачно со дожд и снег
5 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
8Km/h
5Km/h
13Km/h
14Km/h
6Km/h
4Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд70 %80 %38 %6 %3 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1012 hPa1014 hPa1015 hPa1016 hPa1017 hPa1020 hPa1022 hPa
Влажност97 %91 %66 %47 %47 %62 %70 %
Облачност99 %81 %43 %33 %4 %4 %1 %
Вторник
21.11.2017
мин -3
8 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 4 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:29 h
Зајдисонце 16:11 h
Времетраење 9h : 41 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-2 ℃
Ведро/Сончево
-3 ℃
Ведро/Сончево
-3 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Претежно сончево
Ветер
3Km/h
3Km/h
1Km/h
3Km/h
5Km/h
4Km/h
6Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1022 hPa1022 hPa1023 hPa1023 hPa1019 hPa1018 hPa1020 hPa1021 hPa
Влажност76 %82 %79 %58 %52 %56 %65 %72 %
Облачност0 %0 %17 %0 %0 %0 %0 %56 %
Среда
22.11.2017
мин 0
11 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 13 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:30 h
Зајдисонце 16:10 h
Времетраење 9h : 39 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-1 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
3Km/h
3Km/h
2Km/h
1Km/h
3Km/h
1Km/h
2Km/h
2Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1021 hPa1021 hPa1022 hPa1022 hPa1019 hPa1019 hPa1020 hPa1021 hPa
Влажност76 %83 %88 %71 %64 %63 %78 %79 %
Облачност1 %11 %29 %0 %31 %0 %0 %0 %
Четврток
23.11.2017
мин -1
12 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 7 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:31 h
Зајдисонце 16:09 h
Времетраење 9h : 37 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.15
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
1Km/h
1Km/h
1Km/h
2Km/h
3Km/h
2Km/h
3Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1021 hPa1021 hPa1022 hPa1022 hPa1019 hPa1019 hPa1020 hPa1021 hPa
Влажност80 %86 %90 %73 %64 %65 %81 %85 %
Облачност0 %13 %12 %20 %0 %0 %0 %11 %
Петок
24.11.2017
мин 1
12 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
1Km/h
Облачност 23 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:32 h
Зајдисонце 16:09 h
Времетраење 9h : 36 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.18
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
2Km/h
2Km/h
1Km/h
1Km/h
1Km/h
1Km/h
4Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност87 %92 %95 %73 %64 %66 %82 %85 %
Облачност23 %23 %23 %23 %23 %23 %23 %23 %
Понеделник
20.11.2017
мин -4
6 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 52 %
Количество на дожд 4.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
14Km/h
Облачност 38 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:28 h
Зајдисонце 16:11 h
Времетраење 9h : 43 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.06
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
04:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
2 ℃
Умерено облачно со дожд и снег
5 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
8Km/h
5Km/h
13Km/h
14Km/h
6Km/h
4Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд70 %80 %38 %6 %3 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1012 hPa1014 hPa1015 hPa1016 hPa1017 hPa1020 hPa1022 hPa
Влажност97 %91 %66 %47 %47 %62 %70 %
Облачност99 %81 %43 %33 %4 %4 %1 %
Вторник
21.11.2017
мин -3
8 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 4 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:29 h
Зајдисонце 16:11 h
Времетраење 9h : 41 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-2 ℃
Ведро/Сончево
-3 ℃
Ведро/Сончево
-3 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Претежно сончево
Ветер
3Km/h
3Km/h
1Km/h
3Km/h
5Km/h
4Km/h
6Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1022 hPa1022 hPa1023 hPa1023 hPa1019 hPa1018 hPa1020 hPa1021 hPa
Влажност76 %82 %79 %58 %52 %56 %65 %72 %
Облачност0 %0 %17 %0 %0 %0 %0 %56 %
Среда
22.11.2017
мин 0
11 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 13 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:30 h
Зајдисонце 16:10 h
Времетраење 9h : 39 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-1 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
3Km/h
3Km/h
2Km/h
1Km/h
3Km/h
1Km/h
2Km/h
2Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1021 hPa1021 hPa1022 hPa1022 hPa1019 hPa1019 hPa1020 hPa1021 hPa
Влажност76 %83 %88 %71 %64 %63 %78 %79 %
Облачност1 %11 %29 %0 %31 %0 %0 %0 %
Четврток
23.11.2017
мин -1
12 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 7 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:31 h
Зајдисонце 16:09 h
Времетраење 9h : 37 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.15
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
1Km/h
1Km/h
1Km/h
2Km/h
3Km/h
2Km/h
3Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1021 hPa1021 hPa1022 hPa1022 hPa1019 hPa1019 hPa1020 hPa1021 hPa
Влажност80 %86 %90 %73 %64 %65 %81 %85 %
Облачност0 %13 %12 %20 %0 %0 %0 %11 %
Петок
24.11.2017
мин 1
12 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
1Km/h
Облачност 23 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:32 h
Зајдисонце 16:09 h
Времетраење 9h : 36 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.18
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
2Km/h
2Km/h
1Km/h
1Km/h
1Km/h
1Km/h
4Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност87 %92 %95 %73 %64 %66 %82 %85 %
Облачност23 %23 %23 %23 %23 %23 %23 %23 %
Сабота
25.11.2017
мин 1
11 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 7 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 61 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:34 h
Зајдисонце 16:08 h
Времетраење 9h : 34 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.21
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
Ветер
1Km/h
2Km/h
2Km/h
4Km/h
5Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %3 %4 %7 %6 %5 %8 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност91 %94 %100 %88 %63 %72 %81 %82 %
Облачност61 %61 %61 %61 %61 %61 %61 %61 %
Недела
26.11.2017
мин 3
10 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 36 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 96 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:35 h
Зајдисонце 16:08 h
Времетраење 9h : 32 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.24
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Облачно
2 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
10 ℃
Облачно
10 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
Ветер
4Km/h
4Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд11 %15 %18 %21 %25 %31 %38 %42 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност84 %89 %94 %82 %70 %77 %83 %87 %
Облачност96 %96 %96 %96 %96 %96 %96 %96 %
Понеделник
27.11.2017
мин -1
7 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 51 %
Количество на дожд 0.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 96 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:36 h
Зајдисонце 16:07 h
Времетраење 9h : 31 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.27
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
6 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно со дожд
2 ℃
Умерено облачно
Ветер
5Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
8Km/h
7Km/h
5Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд46 %48 %49 %49 %48 %49 %51 %43 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност90 %91 %93 %64 %79 %58 %67 %96 %
Облачност96 %96 %96 %96 %96 %96 %96 %96 %
Вторник
28.11.2017
мин -2
5 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 28 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 65 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:37 h
Зајдисонце 16:07 h
Времетраење 9h : 29 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.31
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Умерено облачно
0 ℃
Умерено облачно
-1 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
Ветер
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд36 %31 %27 %27 %28 %27 %25 %23 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност62 %87 %68 %60 %35 %55 %46 %85 %
Облачност65 %65 %65 %65 %65 %65 %65 %65 %
Среда
29.11.2017
мин 2
8 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 26 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 96 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:38 h
Зајдисонце 16:06 h
Времетраење 9h : 28 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.34
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
0 ℃
Умерено облачно
-1 ℃
Умерено облачно
-1 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно
Ветер
4Km/h
4Km/h
4Km/h
6Km/h
7Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд20 %20 %19 %21 %23 %13 %2 %19 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност69 %91 %52 %60 %51 %51 %54 %54 %
Облачност96 %96 %96 %96 %96 %96 %96 %96 %