83790d82
М.Каменица
Облачно со дожд понеделник, 20 ноември 2017
2℃
Се чувствува: -1 ℃
Изгрејсонце: 06:24
Зајдисонце: 16:04
Времетраење: 580 минути
Фаза на месечината
Влажност: 96.5 %
Ветер: 11 km/h
Видливост 1 km
Toчка на роса: 2 ℃
Измерено во: 01:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
ПонеделникВторникСреда
05:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
4 ℃
Облачно со дожд
4 ℃
Облачно со дожд
4 ℃
Облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
4 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
6Km/h
7Km/h
8Km/h
9Km/h
10Km/h
12Km/h
13Km/h
13Km/h
14Km/h
12Km/h
10Km/h
7Km/h
6Km/h
4Km/h
3Km/h
2Km/h
1Km/h
0Km/h
1Km/h
1Km/h
2Km/h
2Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
7Km/h
8Km/h
10Km/h
8Km/h
7Km/h
5Km/h
4Km/h
3Km/h
3Km/h
2Km/h
2Km/h
2Km/h
2Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
2Km/h
3Km/h
5Km/h
9Km/h
4Km/h
3Km/h
3Km/h
84 %82 %80 %75 %70 %66 %51 %36 %22 %18 %15 %12 %9 %7 %4 %5 %5 %6 %5 %5 %4 %3 %2 %1 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
3.0 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm0.5 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1011 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1021 hPa1021 hPa1019 hPa1019 hPa1021 hPa1021 hPa
84 %78 %72 %68 %65 %61 %58 %55 %52 %52 %52 %52 %57 %62 %66 %69 %72 %75 %77 %78 %79 %82 %84 %86 %85 %84 %83 %77 %70 %64 %61 %58 %55 %57 %60 %62 %61 %60 %60 %61 %62 %63 %61 %60 %60 %59 %64 %75 %61 %56 %63 %69 %70 %
99 %98 %98 %98 %74 %74 %74 %86 %86 %86 %49 %49 %49 %55 %55 %55 %64 %64 %64 %48 %48 %48 %31 %31 %31 %41 %41 %41 %19 %19 %19 %25 %25 %25 %8 %8 %8 %32 %32 %32 %24 %24 %24 %24 %6 %6 %71 %58 %28 %0 %0 %0 %0 %
Понеделник
20.11.2017
мин -3
5 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 71 %
Количество на дожд 5.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
14Km/h
Облачност 75 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:24 h
Зајдисонце 16:04 h
Времетраење 9h : 39 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.06
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
04:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
4 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
Ветер
6Km/h
8Km/h
12Km/h
14Km/h
7Km/h
3Km/h
0Km/h
Веројатност за врнежи од дожд86 %80 %66 %22 %12 %4 %6 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1011 hPa1012 hPa1014 hPa1015 hPa1017 hPa1019 hPa1020 hPa
Влажност90 %72 %61 %52 %52 %66 %75 %
Облачност99 %98 %74 %86 %49 %55 %64 %
Вторник
21.11.2017
мин 0
7 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 24 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:26 h
Зајдисонце 16:04 h
Времетраење 9h : 38 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
Ветер
2Km/h
3Km/h
3Km/h
5Km/h
10Km/h
5Km/h
3Km/h
2Km/h
Веројатност за врнежи од дожд4 %1 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1021 hPa1022 hPa1023 hPa1022 hPa1019 hPa1019 hPa1020 hPa1020 hPa
Влажност79 %86 %83 %64 %55 %62 %60 %63 %
Облачност48 %31 %41 %19 %25 %8 %32 %24 %
Среда
22.11.2017
мин 2
11 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 20 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:27 h
Зајдисонце 16:03 h
Времетраење 9h : 36 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
3Km/h
2Km/h
3Km/h
5Km/h
9Km/h
4Km/h
3Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1020 hPa1020 hPa1021 hPa1021 hPa1019 hPa1019 hPa1021 hPa1021 hPa
Влажност59 %64 %75 %61 %56 %63 %69 %70 %
Облачност6 %71 %58 %28 %0 %0 %0 %0 %
Четврток
23.11.2017
мин 3
13 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 0 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:28 h
Зајдисонце 16:02 h
Времетраење 9h : 34 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.15
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
4Km/h
3Km/h
4Km/h
6Km/h
4Km/h
2Km/h
2Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1021 hPa1020 hPa1021 hPa1021 hPa1019 hPa1019 hPa1020 hPa1021 hPa
Влажност69 %71 %71 %57 %55 %60 %65 %71 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Петок
24.11.2017
мин 2
12 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 24 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:29 h
Зајдисонце 16:02 h
Времетраење 9h : 32 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.18
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
Ветер
2Km/h
2Km/h
3Km/h
4Km/h
8Km/h
4Km/h
3Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност69 %76 %83 %68 %62 %65 %72 %74 %
Облачност24 %24 %24 %24 %24 %24 %24 %24 %
Понеделник
20.11.2017
мин -3
5 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 71 %
Количество на дожд 5.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
14Km/h
Облачност 75 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:24 h
Зајдисонце 16:04 h
Времетраење 9h : 39 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.06
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
04:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
4 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
Ветер
6Km/h
8Km/h
12Km/h
14Km/h
7Km/h
3Km/h
0Km/h
Веројатност за врнежи од дожд86 %80 %66 %22 %12 %4 %6 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1011 hPa1012 hPa1014 hPa1015 hPa1017 hPa1019 hPa1020 hPa
Влажност90 %72 %61 %52 %52 %66 %75 %
Облачност99 %98 %74 %86 %49 %55 %64 %
Вторник
21.11.2017
мин 0
7 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 24 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:26 h
Зајдисонце 16:04 h
Времетраење 9h : 38 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
Ветер
2Km/h
3Km/h
3Km/h
5Km/h
10Km/h
5Km/h
3Km/h
2Km/h
Веројатност за врнежи од дожд4 %1 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1021 hPa1022 hPa1023 hPa1022 hPa1019 hPa1019 hPa1020 hPa1020 hPa
Влажност79 %86 %83 %64 %55 %62 %60 %63 %
Облачност48 %31 %41 %19 %25 %8 %32 %24 %
Среда
22.11.2017
мин 2
11 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 20 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:27 h
Зајдисонце 16:03 h
Времетраење 9h : 36 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
3Km/h
2Km/h
3Km/h
5Km/h
9Km/h
4Km/h
3Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1020 hPa1020 hPa1021 hPa1021 hPa1019 hPa1019 hPa1021 hPa1021 hPa
Влажност59 %64 %75 %61 %56 %63 %69 %70 %
Облачност6 %71 %58 %28 %0 %0 %0 %0 %
Четврток
23.11.2017
мин 3
13 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 0 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:28 h
Зајдисонце 16:02 h
Времетраење 9h : 34 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.15
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
4Km/h
3Km/h
4Km/h
6Km/h
4Km/h
2Km/h
2Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1021 hPa1020 hPa1021 hPa1021 hPa1019 hPa1019 hPa1020 hPa1021 hPa
Влажност69 %71 %71 %57 %55 %60 %65 %71 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Петок
24.11.2017
мин 2
12 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 24 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:29 h
Зајдисонце 16:02 h
Времетраење 9h : 32 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.18
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
Ветер
2Km/h
2Km/h
3Km/h
4Km/h
8Km/h
4Km/h
3Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност69 %76 %83 %68 %62 %65 %72 %74 %
Облачност24 %24 %24 %24 %24 %24 %24 %24 %
Сабота
25.11.2017
мин 4
13 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 8 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 49 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:30 h
Зајдисонце 16:01 h
Времетраење 9h : 30 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.21
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
Ветер
4Km/h
4Km/h
3Km/h
3Km/h
5Km/h
4Km/h
3Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %5 %5 %6 %8 %10 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност76 %80 %76 %59 %56 %66 %76 %80 %
Облачност49 %49 %49 %49 %49 %49 %49 %49 %
Недела
26.11.2017
мин 3
12 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 38 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 92 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:32 h
Зајдисонце 16:01 h
Времетраење 9h : 29 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.24
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
Ветер
4Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
6Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд12 %17 %22 %25 %27 %34 %40 %38 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност84 %88 %92 %83 %74 %83 %91 %88 %
Облачност92 %92 %92 %92 %92 %92 %92 %92 %
Понеделник
27.11.2017
мин 0
8 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 45 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 96 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:33 h
Зајдисонце 16:00 h
Времетраење 9h : 27 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.27
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
6 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
Ветер
4Km/h
4Km/h
5Km/h
6Km/h
8Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд35 %37 %39 %41 %43 %44 %45 %44 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност85 %84 %83 %66 %55 %53 %57 %88 %
Облачност96 %96 %96 %96 %96 %96 %96 %96 %
Вторник
28.11.2017
мин 0
6 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 31 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 78 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:34 h
Зајдисонце 16:00 h
Времетраење 9h : 26 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.31
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
Ветер
5Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
7Km/h
5Km/h
3Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд43 %39 %35 %33 %30 %28 %26 %25 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност63 %89 %66 %55 %37 %67 %54 %89 %
Облачност78 %78 %78 %78 %78 %78 %78 %78 %
Среда
29.11.2017
мин 4
8 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 22 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 88 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:35 h
Зајдисонце 15:59 h
Времетраење 9h : 24 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.34
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Умерено облачно
0 ℃
Умерено облачно
0 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
Ветер
4Km/h
4Km/h
4Km/h
6Km/h
8Km/h
6Km/h
5Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд24 %21 %19 %21 %22 %12 %2 %17 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност41 %91 %36 %60 %33 %53 %57 %63 %
Облачност88 %88 %88 %88 %88 %88 %88 %88 %