3a6608fb
Малага
Ведро/Сончево недела, 17 декември 2017
6℃
Се чувствува: 3 ℃
Изгрејсонце: 08:23
Зајдисонце: 18:03
Времетраење: 580 минути
Фаза на месечината
Влажност: 75.5 %
Ветер: 13 km/h
Видливост 10 km
Toчка на роса: 2 ℃
Измерено во: 04:30 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
НеделаПонеделникВторник
06:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
9 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
9Km/h
9Km/h
8Km/h
7Km/h
6Km/h
5Km/h
4Km/h
2Km/h
5Km/h
7Km/h
9Km/h
8Km/h
8Km/h
6Km/h
7Km/h
8Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
8Km/h
8Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
4Km/h
2Km/h
1Km/h
2Km/h
4Km/h
5Km/h
8Km/h
11Km/h
11Km/h
13Km/h
13Km/h
13Km/h
7Km/h
8Km/h
12Km/h
6Km/h
5Km/h
2 %1 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %3 %2 %2 %2 %2 %2 %1 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %6 %4 %9 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1025 hPa1025 hPa1025 hPa1027 hPa1027 hPa1027 hPa1028 hPa1028 hPa1028 hPa1027 hPa1027 hPa1027 hPa1029 hPa1029 hPa1029 hPa1031 hPa1031 hPa1031 hPa1032 hPa1032 hPa1032 hPa1032 hPa1032 hPa1032 hPa1031 hPa1031 hPa1031 hPa1032 hPa1032 hPa1032 hPa1031 hPa1031 hPa1031 hPa1029 hPa1029 hPa1029 hPa1029 hPa1029 hPa1029 hPa1028 hPa1028 hPa1028 hPa1028 hPa1027 hPa1027 hPa1025 hPa1024 hPa1026 hPa1027 hPa1027 hPa1028 hPa1029 hPa
60 %61 %61 %61 %61 %55 %49 %44 %47 %49 %52 %54 %57 %60 %60 %61 %61 %64 %67 %70 %69 %67 %65 %64 %63 %62 %62 %63 %63 %58 %53 %49 %50 %50 %51 %52 %53 %53 %58 %63 %68 %64 %59 %59 %55 %55 %53 %61 %56 %63 %74 %79 %
1 %1 %1 %1 %1 %1 %3 %3 %3 %7 %7 %7 %36 %36 %36 %34 %34 %34 %53 %53 %53 %44 %44 %44 %49 %49 %49 %8 %8 %8 %6 %6 %6 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %32 %32 %2 %0 %0 %0 %9 %38 %45 %
Недела
17.12.2017
мин 8
16 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
2Km/h
Облачност 6 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 08:23 h
Зајдисонце 18:03 h
Времетраење 9h : 39 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.98
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
04:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
10 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
Ветер
9Km/h
9Km/h
6Km/h
2Km/h
9Km/h
6Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %1 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1025 hPa1025 hPa1027 hPa1028 hPa1027 hPa1029 hPa1031 hPa
Влажност58 %61 %61 %44 %52 %60 %61 %
Облачност7 %1 %1 %3 %7 %36 %34 %
Понеделник
18.12.2017
мин 9
15 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 15 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 08:24 h
Зајдисонце 18:03 h
Времетраење 9h : 39 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.01
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
11 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
9Km/h
9Km/h
7Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
1Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %2 %1 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1032 hPa1032 hPa1031 hPa1032 hPa1031 hPa1029 hPa1029 hPa1028 hPa
Влажност70 %65 %62 %63 %49 %51 %53 %68 %
Облачност53 %44 %49 %8 %6 %0 %0 %0 %
Вторник
19.12.2017
мин 11
18 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 7 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 5 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 08:25 h
Зајдисонце 18:04 h
Времетраење 9h : 39 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.04
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
11 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
Ветер
13Km/h
13Km/h
13Km/h
7Km/h
8Km/h
12Km/h
6Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %6 %4 %9 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1027 hPa1025 hPa1024 hPa1026 hPa1027 hPa1027 hPa1028 hPa1029 hPa
Влажност55 %55 %53 %61 %56 %63 %74 %79 %
Облачност32 %2 %0 %0 %0 %9 %38 %45 %
Среда
20.12.2017
мин 9
16 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 12 %
Количество на дожд 0.6 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 78 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 08:25 h
Зајдисонце 18:04 h
Времетраење 9h : 38 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.07
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
12 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Облачно
12 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
Ветер
5Km/h
5Km/h
4Km/h
5Km/h
2Km/h
6Km/h
2Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд14 %12 %10 %6 %7 %8 %6 %3 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1029 hPa1029 hPa1030 hPa1032 hPa1033 hPa1032 hPa1033 hPa1034 hPa
Влажност81 %80 %73 %80 %63 %59 %68 %77 %
Облачност51 %60 %94 %90 %81 %61 %43 %59 %
Четврток
21.12.2017
мин 9
16 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 3 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 30 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:26 h
Зајдисонце 18:05 h
Времетраење 9h : 38 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.1
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
13 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Претежно сончево
Ветер
5Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
8Km/h
11Km/h
7Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %4 %3 %3 %2 %4 %2 %3 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност71 %73 %74 %72 %55 %56 %69 %68 %
Облачност30 %30 %30 %30 %30 %30 %30 %30 %
Недела
17.12.2017
мин 8
16 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
2Km/h
Облачност 6 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 08:23 h
Зајдисонце 18:03 h
Времетраење 9h : 39 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.98
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
04:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
10 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
Ветер
9Km/h
9Km/h
6Km/h
2Km/h
9Km/h
6Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %1 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1025 hPa1025 hPa1027 hPa1028 hPa1027 hPa1029 hPa1031 hPa
Влажност58 %61 %61 %44 %52 %60 %61 %
Облачност7 %1 %1 %3 %7 %36 %34 %
Понеделник
18.12.2017
мин 9
15 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 15 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 08:24 h
Зајдисонце 18:03 h
Времетраење 9h : 39 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.01
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
11 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
9Km/h
9Km/h
7Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
1Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %2 %1 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1032 hPa1032 hPa1031 hPa1032 hPa1031 hPa1029 hPa1029 hPa1028 hPa
Влажност70 %65 %62 %63 %49 %51 %53 %68 %
Облачност53 %44 %49 %8 %6 %0 %0 %0 %
Вторник
19.12.2017
мин 11
18 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 7 %
Количество на дожд 0.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 5 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 08:25 h
Зајдисонце 18:04 h
Времетраење 9h : 39 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.04
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
11 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
Ветер
13Km/h
13Km/h
13Km/h
7Km/h
8Km/h
12Km/h
6Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %6 %4 %9 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1027 hPa1025 hPa1024 hPa1026 hPa1027 hPa1027 hPa1028 hPa1029 hPa
Влажност55 %55 %53 %61 %56 %63 %74 %79 %
Облачност32 %2 %0 %0 %0 %9 %38 %45 %
Среда
20.12.2017
мин 9
16 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 12 %
Количество на дожд 0.6 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 78 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 08:25 h
Зајдисонце 18:04 h
Времетраење 9h : 38 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.07
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
12 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Облачно
12 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
Ветер
5Km/h
5Km/h
4Km/h
5Km/h
2Km/h
6Km/h
2Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд14 %12 %10 %6 %7 %8 %6 %3 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1029 hPa1029 hPa1030 hPa1032 hPa1033 hPa1032 hPa1033 hPa1034 hPa
Влажност81 %80 %73 %80 %63 %59 %68 %77 %
Облачност51 %60 %94 %90 %81 %61 %43 %59 %
Четврток
21.12.2017
мин 9
16 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 3 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 30 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:26 h
Зајдисонце 18:05 h
Времетраење 9h : 38 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.1
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
13 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Претежно сончево
Ветер
5Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
8Km/h
11Km/h
7Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %4 %3 %3 %2 %4 %2 %3 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност71 %73 %74 %72 %55 %56 %69 %68 %
Облачност30 %30 %30 %30 %30 %30 %30 %30 %
Петок
22.12.2017
мин 9
17 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 5 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:26 h
Зајдисонце 18:05 h
Времетраење 9h : 38 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.13
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
13 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
7Km/h
7Km/h
6Km/h
7Km/h
7Km/h
9Km/h
12Km/h
11Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност70 %71 %75 %74 %53 %63 %74 %75 %
Облачност5 %5 %5 %5 %5 %5 %5 %5 %
Сабота
23.12.2017
мин 8
17 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 3 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 2 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:27 h
Зајдисонце 18:06 h
Времетраење 9h : 38 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.16
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
10 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
10Km/h
9Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
10Km/h
12Km/h
11Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %3 %4 %5 %5 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност76 %70 %63 %63 %62 %66 %70 %76 %
Облачност2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Недела
24.12.2017
мин 8
17 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 5 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 1 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:27 h
Зајдисонце 18:06 h
Времетраење 9h : 38 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.19
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
11 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
10Km/h
10Km/h
9Km/h
9Km/h
10Km/h
11Km/h
12Km/h
11Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %3 %3 %4 %5 %5 %5 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност82 %74 %67 %69 %51 %60 %74 %91 %
Облачност1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %1 %
Понеделник
25.12.2017
мин 7
17 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 15 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
13Km/h
Облачност 23 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:28 h
Зајдисонце 18:07 h
Времетраење 9h : 39 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.22
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
11 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
10Km/h
10Km/h
11Km/h
12Km/h
13Km/h
14Km/h
14Km/h
13Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %5 %7 %7 %8 %12 %17 %13 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност76 %83 %74 %65 %55 %55 %74 %83 %
Облачност23 %23 %23 %23 %23 %23 %23 %23 %
Вторник
26.12.2017
мин 8
17 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 22 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
16Km/h
Облачност 36 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:28 h
Зајдисонце 18:07 h
Времетраење 9h : 39 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.25
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
11 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
Ветер
12Km/h
12Km/h
12Km/h
14Km/h
16Km/h
15Km/h
15Km/h
15Km/h
Веројатност за врнежи од дожд9 %9 %9 %9 %8 %5 %2 %13 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност74 %98 %70 %61 %58 %47 %63 %78 %
Облачност36 %36 %36 %36 %36 %36 %36 %36 %