4d5e0a5e
Маврово
Облачно со дожд понеделник, 20 ноември 2017
3℃
Се чувствува: 3 ℃
Изгрејсонце: 06:31
Зајдисонце: 16:13
Времетраење: 582 минути
Фаза на месечината
Влажност: 99.3 %
Ветер: 4 km/h
Видливост 10 km
Toчка на роса: 3 ℃
Измерено во: 19:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
ПонеделникВторникСреда
05:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
2 ℃
Умерено облачно со снег
2 ℃
Умерено облачно со снег
1 ℃
Умерено облачно со снег
1 ℃
Умерено облачно со снег
1 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
-3 ℃
Ведро/Сончево
-4 ℃
Ведро/Сончево
-4 ℃
Ведро/Сончево
-4 ℃
Ведро/Сончево
-4 ℃
Ведро/Сончево
-4 ℃
Ведро/Сончево
-5 ℃
Ведро/Сончево
-5 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
7Km/h
6Km/h
5Km/h
6Km/h
8Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
8Km/h
7Km/h
7Km/h
6Km/h
5Km/h
4Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
6Km/h
7Km/h
7Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
7Km/h
3Km/h
2Km/h
5Km/h
4Km/h
5Km/h
86 %86 %85 %67 %49 %31 %23 %16 %9 %8 %7 %7 %5 %3 %1 %1 %1 %1 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
2.1 mm0.0 mm0.0 mm1.5 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1012 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1018 hPa1020 hPa1019 hPa1019 hPa
91 %90 %90 %84 %77 %71 %68 %65 %63 %61 %59 %57 %64 %70 %76 %75 %74 %73 %73 %73 %74 %74 %75 %76 %72 %68 %64 %59 %53 %48 %49 %50 %51 %50 %50 %50 %56 %62 %68 %69 %70 %71 %74 %77 %77 %81 %88 %83 %62 %63 %61 %84 %73 %
98 %91 %91 %91 %60 %60 %60 %37 %37 %37 %59 %59 %59 %23 %23 %23 %17 %17 %17 %0 %0 %0 %4 %4 %4 %18 %18 %18 %4 %4 %4 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %11 %11 %11 %15 %15 %15 %15 %50 %50 %58 %25 %4 %17 %0 %0 %0 %
Понеделник
20.11.2017
мин -5
2 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 49 %
Количество на дожд 4.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 59 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:31 h
Зајдисонце 16:13 h
Времетраење 9h : 41 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.06
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
04:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Облачно со дожд и снег
1 ℃
Умерено облачно со снег
2 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
8Km/h
5Km/h
9Km/h
9Km/h
7Km/h
4Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд86 %85 %31 %9 %7 %1 %1 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1012 hPa1015 hPa1017 hPa1017 hPa1019 hPa1021 hPa1023 hPa
Влажност91 %90 %71 %63 %57 %76 %73 %
Облачност98 %91 %60 %37 %59 %23 %17 %
Вторник
21.11.2017
мин 0
6 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 6 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:32 h
Зајдисонце 16:12 h
Времетраење 9h : 39 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-4 ℃
Ведро/Сончево
-4 ℃
Ведро/Сончево
-5 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
5Km/h
5Km/h
4Km/h
7Km/h
8Km/h
9Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1022 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1019 hPa1020 hPa1021 hPa1021 hPa
Влажност74 %76 %64 %48 %51 %50 %68 %71 %
Облачност0 %4 %18 %4 %0 %0 %11 %15 %
Среда
22.11.2017
мин 3
11 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 11 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:33 h
Зајдисонце 16:11 h
Времетраење 9h : 37 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
9Km/h
9Km/h
7Km/h
3Km/h
2Km/h
5Km/h
4Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1021 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1018 hPa1020 hPa1019 hPa1019 hPa
Влажност81 %88 %83 %62 %63 %61 %84 %73 %
Облачност50 %58 %25 %4 %17 %0 %0 %0 %
Четврток
23.11.2017
мин 1
12 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 2 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:35 h
Зајдисонце 16:11 h
Времетраење 9h : 36 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.15
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
6Km/h
6Km/h
4Km/h
5Km/h
6Km/h
9Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1019 hPa1018 hPa1019 hPa1020 hPa1019 hPa1019 hPa1020 hPa1020 hPa
Влажност78 %82 %73 %56 %50 %50 %63 %60 %
Облачност0 %1 %3 %4 %0 %0 %0 %0 %
Петок
24.11.2017
мин 2
10 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 23 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:36 h
Зајдисонце 16:10 h
Времетраење 9h : 34 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.18
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
Ветер
8Km/h
8Km/h
8Km/h
5Km/h
7Km/h
5Km/h
7Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност67 %73 %71 %62 %66 %67 %94 %91 %
Облачност23 %23 %23 %23 %23 %23 %23 %23 %
Понеделник
20.11.2017
мин -5
2 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 49 %
Количество на дожд 4.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 59 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:31 h
Зајдисонце 16:13 h
Времетраење 9h : 41 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.06
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
04:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Облачно со дожд и снег
1 ℃
Умерено облачно со снег
2 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
8Km/h
5Km/h
9Km/h
9Km/h
7Km/h
4Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд86 %85 %31 %9 %7 %1 %1 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1012 hPa1015 hPa1017 hPa1017 hPa1019 hPa1021 hPa1023 hPa
Влажност91 %90 %71 %63 %57 %76 %73 %
Облачност98 %91 %60 %37 %59 %23 %17 %
Вторник
21.11.2017
мин 0
6 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 6 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:32 h
Зајдисонце 16:12 h
Времетраење 9h : 39 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-4 ℃
Ведро/Сончево
-4 ℃
Ведро/Сончево
-5 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
5Km/h
5Km/h
4Km/h
7Km/h
8Km/h
9Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1022 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1019 hPa1020 hPa1021 hPa1021 hPa
Влажност74 %76 %64 %48 %51 %50 %68 %71 %
Облачност0 %4 %18 %4 %0 %0 %11 %15 %
Среда
22.11.2017
мин 3
11 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
3Km/h
Облачност 11 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:33 h
Зајдисонце 16:11 h
Времетраење 9h : 37 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
9Km/h
9Km/h
7Km/h
3Km/h
2Km/h
5Km/h
4Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1021 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1018 hPa1020 hPa1019 hPa1019 hPa
Влажност81 %88 %83 %62 %63 %61 %84 %73 %
Облачност50 %58 %25 %4 %17 %0 %0 %0 %
Четврток
23.11.2017
мин 1
12 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 2 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:35 h
Зајдисонце 16:11 h
Времетраење 9h : 36 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.15
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
6Km/h
6Km/h
4Km/h
5Km/h
6Km/h
9Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1019 hPa1018 hPa1019 hPa1020 hPa1019 hPa1019 hPa1020 hPa1020 hPa
Влажност78 %82 %73 %56 %50 %50 %63 %60 %
Облачност0 %1 %3 %4 %0 %0 %0 %0 %
Петок
24.11.2017
мин 2
10 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 23 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:36 h
Зајдисонце 16:10 h
Времетраење 9h : 34 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.18
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
Ветер
8Km/h
8Km/h
8Km/h
5Km/h
7Km/h
5Km/h
7Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност67 %73 %71 %62 %66 %67 %94 %91 %
Облачност23 %23 %23 %23 %23 %23 %23 %23 %
Сабота
25.11.2017
мин 3
11 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 13 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 55 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:37 h
Зајдисонце 16:09 h
Времетраење 9h : 32 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.21
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
8 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Облачно
Ветер
5Km/h
5Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %5 %6 %6 %4 %9 %14 %16 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност90 %93 %86 %70 %71 %83 %96 %95 %
Облачност55 %55 %55 %55 %55 %55 %55 %55 %
Недела
26.11.2017
мин 4
10 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 56 %
Количество на дожд 0.6 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 99 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:38 h
Зајдисонце 16:09 h
Времетраење 9h : 30 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.24
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Облачно со дожд
8 ℃
Облачно со дожд и снег
Ветер
4Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
6Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд17 %25 %33 %39 %45 %51 %58 %60 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност94 %96 %99 %93 %88 %90 %92 %92 %
Облачност99 %99 %99 %99 %99 %99 %99 %99 %
Понеделник
27.11.2017
мин 0
9 макс
Облачно со дожд
Веројатност за врнежи 60 %
Количество на дожд 1.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 97 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:39 h
Зајдисонце 16:09 h
Времетраење 9h : 29 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.27
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Облачно со дожд и снег
6 ℃
Облачно со дожд и снег
5 ℃
Облачно со дожд и снег
8 ℃
Облачно со дожд
6 ℃
Облачно со дожд
5 ℃
Умерено облачно со дожд и снег
3 ℃
Умерено облачно со дожд и снег
4 ℃
Умерено облачно
Ветер
4Km/h
4Km/h
5Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд62 %60 %58 %58 %57 %59 %60 %50 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност92 %93 %95 %57 %98 %60 %83 %90 %
Облачност97 %97 %97 %97 %97 %97 %97 %97 %
Вторник
28.11.2017
мин 1
6 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 34 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 80 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:40 h
Зајдисонце 16:08 h
Времетраење 9h : 27 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.31
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
0 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Облачно
Ветер
4Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд39 %35 %31 %31 %30 %32 %34 %31 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност78 %88 %60 %57 %41 %55 %52 %80 %
Облачност80 %80 %80 %80 %80 %80 %80 %80 %
Среда
29.11.2017
мин 5
7 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 43 %
Количество на дожд 0.3 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 98 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:41 h
Зајдисонце 16:08 h
Времетраење 9h : 26 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.34
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Облачно
2 ℃
Облачно
2 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
Ветер
4Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд29 %27 %26 %35 %44 %23 %2 %29 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност46 %87 %63 %46 %90 %45 %48 %48 %
Облачност98 %98 %98 %98 %98 %98 %98 %98 %