7c410d1b
Пробиштип
Облачно со дожд понеделник, 20 ноември 2017
2℃
Се чувствува: -1 ℃
Изгрејсонце: 06:26
Зајдисонце: 16:06
Времетраење: 580 минути
Фаза на месечината
Влажност: 96.5 %
Ветер: 11 km/h
Видливост 1 km
Toчка на роса: 2 ℃
Измерено во: 01:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
ПонеделникВторникСреда
05:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
4 ℃
Облачно со дожд
3 ℃
Облачно со дожд и снег
3 ℃
Облачно со дожд и снег
3 ℃
Умерено облачно со дожд и снег
3 ℃
Умерено облачно со дожд и снег
3 ℃
Умерено облачно со дожд и снег
4 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
18Km/h
18Km/h
19Km/h
21Km/h
23Km/h
25Km/h
26Km/h
28Km/h
29Km/h
26Km/h
22Km/h
18Km/h
18Km/h
17Km/h
17Km/h
16Km/h
16Km/h
15Km/h
16Km/h
17Km/h
18Km/h
15Km/h
12Km/h
9Km/h
9Km/h
8Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
4Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
4Km/h
7Km/h
10Km/h
5Km/h
3Km/h
2Km/h
85 %83 %81 %73 %66 %58 %44 %30 %16 %14 %12 %10 %8 %6 %4 %5 %6 %6 %6 %5 %4 %3 %2 %1 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
1.6 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1011 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1021 hPa1021 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1021 hPa
87 %84 %81 %78 %76 %73 %66 %59 %51 %54 %56 %59 %63 %67 %72 %73 %75 %77 %77 %77 %76 %78 %80 %82 %82 %82 %82 %75 %68 %60 %57 %53 %50 %53 %56 %59 %60 %62 %64 %59 %55 %50 %52 %54 %54 %56 %56 %62 %66 %55 %72 %77 %60 %
100 %98 %98 %98 %93 %93 %93 %73 %73 %73 %32 %32 %32 %63 %63 %63 %87 %87 %87 %23 %23 %23 %11 %11 %11 %36 %36 %36 %0 %0 %0 %19 %19 %19 %12 %12 %12 %39 %39 %39 %27 %27 %27 %27 %0 %0 %68 %54 %19 %3 %0 %0 %0 %
Понеделник
20.11.2017
мин -1
6 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 66 %
Количество на дожд 3.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
29Km/h
Облачност 73 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:26 h
Зајдисонце 16:06 h
Времетраење 9h : 39 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.06
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
04:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Облачно со дожд и снег
3 ℃
Умерено облачно со дожд и снег
5 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Умерено облачно
Ветер
17Km/h
19Km/h
25Km/h
29Km/h
18Km/h
17Km/h
15Km/h
Веројатност за врнежи од дожд88 %81 %58 %16 %10 %4 %6 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1011 hPa1013 hPa1015 hPa1015 hPa1018 hPa1019 hPa1021 hPa
Влажност90 %81 %73 %51 %59 %72 %77 %
Облачност100 %98 %93 %73 %32 %63 %87 %
Вторник
21.11.2017
мин 2
7 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 18 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:27 h
Зајдисонце 16:05 h
Времетраење 9h : 38 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
Ветер
18Km/h
9Km/h
7Km/h
7Km/h
6Km/h
3Km/h
3Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд4 %1 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa
Влажност76 %82 %82 %60 %50 %59 %64 %50 %
Облачност23 %11 %36 %0 %19 %12 %39 %27 %
Среда
22.11.2017
мин 4
11 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 18 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:29 h
Зајдисонце 16:05 h
Времетраење 9h : 36 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
5Km/h
4Km/h
7Km/h
10Km/h
5Km/h
3Km/h
2Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1020 hPa1020 hPa1021 hPa1021 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1021 hPa
Влажност56 %56 %62 %66 %55 %72 %77 %60 %
Облачност0 %68 %54 %19 %3 %0 %0 %0 %
Четврток
23.11.2017
мин 6
13 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 0 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:30 h
Зајдисонце 16:04 h
Времетраење 9h : 34 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.15
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
8 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
2Km/h
3Km/h
2Km/h
3Km/h
4Km/h
3Km/h
5Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1020 hPa1020 hPa1021 hPa1022 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa
Влажност59 %63 %62 %65 %57 %63 %62 %57 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Петок
24.11.2017
мин 3
13 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 16 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:31 h
Зајдисонце 16:04 h
Времетраење 9h : 32 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.18
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
10 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
Ветер
1Km/h
4Km/h
3Km/h
5Km/h
10Km/h
5Km/h
6Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност59 %67 %72 %76 %52 %74 %81 %79 %
Облачност16 %16 %16 %16 %16 %16 %16 %16 %
Понеделник
20.11.2017
мин -1
6 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 66 %
Количество на дожд 3.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
29Km/h
Облачност 73 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:26 h
Зајдисонце 16:06 h
Времетраење 9h : 39 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.06
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
04:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Умерено облачно со дожд
3 ℃
Облачно со дожд и снег
3 ℃
Умерено облачно со дожд и снег
5 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Умерено облачно
Ветер
17Km/h
19Km/h
25Km/h
29Km/h
18Km/h
17Km/h
15Km/h
Веројатност за врнежи од дожд88 %81 %58 %16 %10 %4 %6 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1011 hPa1013 hPa1015 hPa1015 hPa1018 hPa1019 hPa1021 hPa
Влажност90 %81 %73 %51 %59 %72 %77 %
Облачност100 %98 %93 %73 %32 %63 %87 %
Вторник
21.11.2017
мин 2
7 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 18 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:27 h
Зајдисонце 16:05 h
Времетраење 9h : 38 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
Ветер
18Km/h
9Km/h
7Km/h
7Km/h
6Km/h
3Km/h
3Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд4 %1 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa
Влажност76 %82 %82 %60 %50 %59 %64 %50 %
Облачност23 %11 %36 %0 %19 %12 %39 %27 %
Среда
22.11.2017
мин 4
11 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 18 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:29 h
Зајдисонце 16:05 h
Времетраење 9h : 36 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
5Km/h
4Km/h
7Km/h
10Km/h
5Km/h
3Km/h
2Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1020 hPa1020 hPa1021 hPa1021 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1021 hPa
Влажност56 %56 %62 %66 %55 %72 %77 %60 %
Облачност0 %68 %54 %19 %3 %0 %0 %0 %
Четврток
23.11.2017
мин 6
13 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 0 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:30 h
Зајдисонце 16:04 h
Времетраење 9h : 34 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.15
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
8 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
2Km/h
3Km/h
2Km/h
3Km/h
4Km/h
3Km/h
5Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1020 hPa1020 hPa1021 hPa1022 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa
Влажност59 %63 %62 %65 %57 %63 %62 %57 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Петок
24.11.2017
мин 3
13 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 16 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:31 h
Зајдисонце 16:04 h
Времетраење 9h : 32 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.18
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
10 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
Ветер
1Km/h
4Km/h
3Km/h
5Km/h
10Km/h
5Km/h
6Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност59 %67 %72 %76 %52 %74 %81 %79 %
Облачност16 %16 %16 %16 %16 %16 %16 %16 %
Сабота
25.11.2017
мин 6
12 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 7 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 53 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:32 h
Зајдисонце 16:03 h
Времетраење 9h : 30 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.21
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
Ветер
3Km/h
1Km/h
2Km/h
7Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %4 %5 %6 %7 %9 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност73 %69 %72 %68 %62 %66 %70 %75 %
Облачност53 %53 %53 %53 %53 %53 %53 %53 %
Недела
26.11.2017
мин 4
11 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 37 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 90 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:33 h
Зајдисонце 16:02 h
Времетраење 9h : 29 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.24
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
8 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
Ветер
4Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
7Km/h
6Km/h
5Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд11 %17 %22 %25 %27 %33 %39 %37 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност79 %83 %86 %82 %78 %83 %89 %87 %
Облачност90 %90 %90 %90 %90 %90 %90 %90 %
Понеделник
27.11.2017
мин 1
8 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 45 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 94 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:34 h
Зајдисонце 16:02 h
Времетраење 9h : 27 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.27
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
6 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
Ветер
6Km/h
7Km/h
7Km/h
9Km/h
12Km/h
10Km/h
8Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд35 %37 %39 %42 %45 %42 %39 %37 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност84 %84 %85 %69 %51 %53 %53 %89 %
Облачност94 %94 %94 %94 %94 %94 %94 %94 %
Вторник
28.11.2017
мин 1
7 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 28 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 74 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:35 h
Зајдисонце 16:02 h
Времетраење 9h : 26 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.31
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
Ветер
8Km/h
6Km/h
6Km/h
8Km/h
10Km/h
7Km/h
4Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд36 %33 %30 %28 %26 %27 %27 %25 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност61 %87 %65 %59 %40 %64 %55 %88 %
Облачност74 %74 %74 %74 %74 %74 %74 %74 %
Среда
29.11.2017
мин 5
8 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 22 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 82 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:37 h
Зајдисонце 16:01 h
Времетраење 9h : 24 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.34
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
Ветер
4Km/h
4Km/h
4Km/h
7Km/h
10Km/h
9Km/h
6Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд23 %20 %18 %20 %23 %12 %2 %17 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност43 %92 %34 %67 %32 %54 %56 %61 %
Облачност82 %82 %82 %82 %82 %82 %82 %82 %