3a6908eb
Севиља
Умерено облачно со дожд среда, 18 октомври 2017
19℃
Се чувствува: 19 ℃
Изгрејсонце: 08:34
Зајдисонце: 19:43
Времетраење: 669 минути
Фаза на месечината
Влажност: 88.2 %
Ветер: 13 km/h
Видливост 10 km
Toчка на роса: 17 ℃
Измерено во: 21:30 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
СредаЧетвртокПеток
23:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0014:0017:0020:0023:00
20 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
19 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Умерено облачно со дожд
18 ℃
Умерено облачно со дожд
17 ℃
Облачно со дожд
17 ℃
Облачно со дожд
16 ℃
Облачно
17 ℃
Облачно
18 ℃
Облачно
18 ℃
Облачно
19 ℃
Облачно
20 ℃
Облачно
21 ℃
Облачно
21 ℃
Облачно
21 ℃
Облачно
22 ℃
Облачно
22 ℃
Облачно
21 ℃
Облачно
21 ℃
Облачно
21 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
19 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
15 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
16 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
9Km/h
6Km/h
5Km/h
3Km/h
5Km/h
8Km/h
10Km/h
9Km/h
8Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
4Km/h
3Km/h
5Km/h
8Km/h
9Km/h
9Km/h
8Km/h
6Km/h
5Km/h
4Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
3Km/h
0Km/h
4Km/h
9Km/h
6Km/h
40 %43 %45 %47 %54 %61 %68 %62 %56 %49 %41 %33 %26 %21 %16 %11 %13 %16 %18 %14 %11 %8 %6 %4 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %6 %3 %2 %
0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.6 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.7 mm0.0 mm0.0 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
23 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1014 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1011 hPa1011 hPa1011 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1019 hPa1019 hPa1021 hPa
82 %81 %79 %78 %79 %81 %82 %81 %80 %79 %80 %82 %84 %77 %70 %64 %61 %58 %55 %59 %63 %67 %72 %78 %83 %85 %85 %86 %88 %90 %93 %95 %98 %100 %100 %99 %99 %99 %89 %64 %51 %56 %78 %
100 %94 %94 %94 %97 %97 %97 %100 %100 %100 %100 %100 %100 %86 %86 %86 %100 %100 %100 %75 %75 %75 %58 %58 %58 %58 %23 %23 %23 %28 %28 %28 %81 %81 %81 %14 %14 %14 %57 %57 %94 %22 %5 %
Четврток
19.10.2017
мин 14
22 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 42 %
Количество на дожд 1.6 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 98 %
UV индекс 4
Изгрејсонце 08:35 h
Зајдисонце 19:42 h
Времетраење 11h : 06 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.99
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Облачно
18 ℃
Облачно
21 ℃
Облачно
22 ℃
Облачно
21 ℃
Облачно
20 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
3Km/h
10Km/h
6Km/h
6Km/h
3Km/h
9Km/h
6Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд47 %68 %49 %26 %11 %18 %8 %2 %
Количество на дожд0.6 mm0.0 mm0.7 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1013 hPa1011 hPa1012 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa1017 hPa
Влажност78 %82 %79 %84 %64 %55 %67 %83 %
Облачност94 %97 %100 %100 %86 %100 %75 %58 %
Петок
20.10.2017
мин 15
25 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 6 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 42 %
UV индекс 5
Изгрејсонце 08:36 h
Зајдисонце 19:40 h
Времетраење 11h : 04 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.02
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
3Km/h
5Km/h
5Km/h
4Km/h
0Km/h
4Km/h
9Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %6 %3 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1017 hPa1019 hPa1020 hPa1020 hPa1019 hPa1019 hPa1021 hPa
Влажност88 %95 %100 %99 %64 %51 %56 %78 %
Облачност23 %28 %81 %14 %57 %94 %22 %5 %
Сабота
21.10.2017
мин 14
27 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 8 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 27 %
UV индекс 4
Изгрејсонце 08:37 h
Зајдисонце 19:39 h
Времетраење 11h : 02 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.05
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
19 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Умерено облачно
Ветер
4Km/h
1Km/h
6Km/h
7Km/h
6Km/h
5Km/h
6Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %3 %4 %6 %5 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1021 hPa1020 hPa1021 hPa1023 hPa1022 hPa1021 hPa1021 hPa1022 hPa
Влажност82 %92 %98 %82 %58 %54 %62 %60 %
Облачност2 %20 %95 %100 %98 %82 %73 %76 %
Недела
22.10.2017
мин 15
25 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 44 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:38 h
Зајдисонце 19:38 h
Времетраење 11h : 00 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.08
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
19 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Претежно сончево
Ветер
10Km/h
7Km/h
8Km/h
7Km/h
6Km/h
6Km/h
4Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1022 hPa1022 hPa1022 hPa1024 hPa1022 hPa1021 hPa1021 hPa1022 hPa
Влажност46 %57 %66 %61 %40 %35 %46 %58 %
Облачност5 %4 %9 %61 %67 %70 %70 %65 %
Понеделник
23.10.2017
мин 14
27 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 6 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:39 h
Зајдисонце 19:36 h
Времетраење 10h : 57 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.11
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Претежно сончево
Ветер
6Km/h
8Km/h
10Km/h
12Km/h
10Km/h
9Km/h
9Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност66 %77 %88 %80 %57 %49 %49 %54 %
Облачност6 %6 %6 %6 %6 %6 %6 %6 %
Среда
18.10.2017
мин 15
22 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 93 %
Количество на дожд 18.6 mm
Веројатност за невреме 24 %
Ветер
14Km/h
Облачност 86 %
UV индекс 4
Изгрејсонце 08:34 h
Зајдисонце 19:43 h
Времетраење 11h : 09 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.95
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
14:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
21 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Облачно со дожд и грмотевици
Ветер
14Km/h
18Km/h
12Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд42 %41 %29 %40 %
Количество на дожд0.1 mm0.5 mm0.2 mm0.2 mm
Веројатност за невреме6 %0 %0 %23 %
Атмосферски притисок1015 hPa1013 hPa1013 hPa1014 hPa
Влажност60 %60 %73 %82 %
Облачност75 %35 %34 %100 %
Четврток
19.10.2017
мин 14
22 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 42 %
Количество на дожд 1.6 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 98 %
UV индекс 4
Изгрејсонце 08:35 h
Зајдисонце 19:42 h
Времетраење 11h : 06 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.99
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Умерено облачно со дожд
16 ℃
Облачно
18 ℃
Облачно
21 ℃
Облачно
22 ℃
Облачно
21 ℃
Облачно
20 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
3Km/h
10Km/h
6Km/h
6Km/h
3Km/h
9Km/h
6Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд47 %68 %49 %26 %11 %18 %8 %2 %
Количество на дожд0.6 mm0.0 mm0.7 mm0.3 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1013 hPa1011 hPa1012 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1015 hPa1017 hPa
Влажност78 %82 %79 %84 %64 %55 %67 %83 %
Облачност94 %97 %100 %100 %86 %100 %75 %58 %
Петок
20.10.2017
мин 15
25 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 6 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 42 %
UV индекс 5
Изгрејсонце 08:36 h
Зајдисонце 19:40 h
Времетраење 11h : 04 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.02
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Умерено облачно
14 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
24 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
3Km/h
5Km/h
5Km/h
4Km/h
0Km/h
4Km/h
9Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %6 %3 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1017 hPa1019 hPa1020 hPa1020 hPa1019 hPa1019 hPa1021 hPa
Влажност88 %95 %100 %99 %64 %51 %56 %78 %
Облачност23 %28 %81 %14 %57 %94 %22 %5 %
Сабота
21.10.2017
мин 14
27 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 8 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 27 %
UV индекс 4
Изгрејсонце 08:37 h
Зајдисонце 19:39 h
Времетраење 11h : 02 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.05
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
19 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
21 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Претежно сончево
26 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Умерено облачно
Ветер
4Km/h
1Km/h
6Km/h
7Km/h
6Km/h
5Km/h
6Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %3 %4 %6 %5 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1021 hPa1020 hPa1021 hPa1023 hPa1022 hPa1021 hPa1021 hPa1022 hPa
Влажност82 %92 %98 %82 %58 %54 %62 %60 %
Облачност2 %20 %95 %100 %98 %82 %73 %76 %
Недела
22.10.2017
мин 15
25 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 44 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:38 h
Зајдисонце 19:38 h
Времетраење 11h : 00 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.08
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
19 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
18 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Умерено облачно
21 ℃
Претежно сончево
Ветер
10Km/h
7Km/h
8Km/h
7Km/h
6Km/h
6Km/h
4Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1022 hPa1022 hPa1022 hPa1024 hPa1022 hPa1021 hPa1021 hPa1022 hPa
Влажност46 %57 %66 %61 %40 %35 %46 %58 %
Облачност5 %4 %9 %61 %67 %70 %70 %65 %
Понеделник
23.10.2017
мин 14
27 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 6 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:39 h
Зајдисонце 19:36 h
Времетраење 10h : 57 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.11
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
20 ℃
Ведро/Сончево
25 ℃
Ведро/Сончево
26 ℃
Ведро/Сончево
23 ℃
Ведро/Сончево
22 ℃
Претежно сончево
Ветер
6Km/h
8Km/h
10Km/h
12Km/h
10Km/h
9Km/h
9Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност66 %77 %88 %80 %57 %49 %49 %54 %
Облачност6 %6 %6 %6 %6 %6 %6 %6 %
Вторник
24.10.2017
мин 15
25 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 65 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:40 h
Зајдисонце 19:35 h
Времетраење 10h : 55 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.14
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Умерено облачно
24 ℃
Умерено облачно
23 ℃
Умерено облачно
19 ℃
Претежно сончево
Ветер
5Km/h
6Km/h
7Km/h
6Km/h
5Km/h
6Km/h
7Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност73 %84 %95 %75 %56 %55 %54 %64 %
Облачност65 %65 %65 %65 %65 %65 %65 %65 %
Среда
25.10.2017
мин 14
25 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 11 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 44 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:41 h
Зајдисонце 19:34 h
Времетраење 10h : 53 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.17
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
19 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
25 ℃
Претежно сончево
19 ℃
Претежно сончево
Ветер
5Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
6Km/h
8Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %3 %4 %7 %11 %8 %6 %5 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност75 %83 %92 %68 %44 %24 %47 %44 %
Облачност44 %44 %44 %44 %44 %44 %44 %44 %
Четврток
26.10.2017
мин 16
25 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 15 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 4 %
Ветер
6Km/h
Облачност 58 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:42 h
Зајдисонце 19:33 h
Времетраење 10h : 51 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.2
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
17 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
15 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
24 ℃
Претежно сончево
23 ℃
Претежно сончево
20 ℃
Претежно сончево
Ветер
5Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
7Km/h
8Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд5 %6 %7 %11 %15 %12 %9 %6 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме4 %4 %4 %4 %4 %4 %4 %4 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност81 %90 %81 %55 %38 %70 %52 %85 %
Облачност58 %58 %58 %58 %58 %58 %58 %58 %
Петок
27.10.2017
мин 15
28 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 20 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 3 %
Ветер
8Km/h
Облачност 74 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:43 h
Зајдисонце 19:31 h
Времетраење 10h : 48 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.23
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
02:0005:0008:0011:0014:0017:0020:0023:00
Прогноза
Температура
18 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Умерено облачно
17 ℃
Умерено облачно
18 ℃
Умерено облачно
27 ℃
Умерено облачно
25 ℃
Умерено облачно
27 ℃
Умерено облачно
20 ℃
Умерено облачно
Ветер
6Km/h
7Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %7 %13 %16 %20 %11 %2 %8 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност62 %74 %78 %46 %35 %42 %42 %64 %
Облачност74 %74 %74 %74 %74 %74 %74 %74 %