7ea00d76
Ваљадолид
Ведро/Сончево недела, 17 декември 2017
-1℃
Се чувствува: -1 ℃
Изгрејсонце: 08:39
Зајдисонце: 17:49
Времетраење: 550 минути
Фаза на месечината
Влажност: 94.3 %
Ветер: 4 km/h
Видливост 20 km
Toчка на роса: -2 ℃
Измерено во: 04:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
НеделаПонеделникВторник
06:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
-1 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Умерено облачно
-1 ℃
Умерено облачно
-1 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Умерено облачно
-1 ℃
Умерено облачно
-1 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно
3 ℃
Облачно
4 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
4Km/h
5Km/h
4Km/h
3Km/h
2Km/h
2Km/h
2Km/h
1Km/h
5Km/h
8Km/h
10Km/h
9Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
3Km/h
3Km/h
2Km/h
1Km/h
1Km/h
1Km/h
1Km/h
2Km/h
3Km/h
3Km/h
4Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
4Km/h
5Km/h
8Km/h
8Km/h
10Km/h
12Km/h
15Km/h
16Km/h
18Km/h
3 %3 %3 %3 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %1 %1 %1 %1 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %3 %3 %3 %4 %4 %3 %3 %3 %3 %4 %3 %2 %2 %2 %2 %2 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1033 hPa1033 hPa1033 hPa1035 hPa1035 hPa1035 hPa1034 hPa1034 hPa1034 hPa1033 hPa1033 hPa1033 hPa1034 hPa1034 hPa1034 hPa1036 hPa1036 hPa1036 hPa1037 hPa1037 hPa1037 hPa1037 hPa1037 hPa1037 hPa1037 hPa1037 hPa1037 hPa1038 hPa1038 hPa1038 hPa1036 hPa1036 hPa1036 hPa1032 hPa1032 hPa1032 hPa1032 hPa1032 hPa1032 hPa1032 hPa1032 hPa1032 hPa1032 hPa1031 hPa1031 hPa1031 hPa1030 hPa1031 hPa1034 hPa1033 hPa1031 hPa1033 hPa1035 hPa
95 %96 %95 %93 %91 %85 %80 %74 %72 %71 %69 %73 %76 %80 %81 %83 %85 %88 %91 %93 %93 %93 %93 %95 %96 %98 %99 %100 %100 %95 %90 %84 %76 %69 %61 %69 %76 %83 %81 %79 %77 %79 %81 %81 %83 %86 %91 %97 %96 %70 %45 %59 %73 %
28 %28 %28 %78 %78 %78 %72 %72 %72 %93 %93 %93 %10 %10 %10 %71 %71 %71 %52 %52 %52 %1 %1 %1 %4 %4 %4 %83 %83 %83 %17 %17 %17 %22 %22 %22 %80 %80 %80 %98 %98 %98 %98 %100 %100 %100 %18 %23 %13 %2 %0 %0 %0 %
Недела
17.12.2017
мин -2
6 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 3 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
1Km/h
Облачност 63 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 08:39 h
Зајдисонце 17:49 h
Времетраење 9h : 10 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.98
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
04:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-1 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Умерено облачно
Ветер
4Km/h
5Km/h
2Km/h
1Km/h
10Km/h
5Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %3 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1033 hPa1033 hPa1035 hPa1034 hPa1033 hPa1034 hPa1036 hPa
Влажност92 %96 %91 %74 %69 %80 %85 %
Облачност6 %28 %78 %72 %93 %10 %71 %
Понеделник
18.12.2017
мин 2
8 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 3 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 35 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 08:40 h
Зајдисонце 17:50 h
Времетраење 9h : 09 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.01
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
0 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Облачно
Ветер
5Km/h
4Km/h
2Km/h
1Km/h
3Km/h
5Km/h
6Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %1 %2 %2 %2 %2 %3 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1037 hPa1037 hPa1037 hPa1038 hPa1036 hPa1032 hPa1032 hPa1032 hPa
Влажност93 %93 %98 %100 %84 %61 %83 %77 %
Облачност52 %1 %4 %83 %17 %22 %80 %98 %
Вторник
19.12.2017
мин -1
10 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 9 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 08:41 h
Зајдисонце 17:50 h
Времетраење 9h : 09 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.04
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Облачно
4 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
8Km/h
8Km/h
10Km/h
12Km/h
15Km/h
16Km/h
18Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %4 %3 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1031 hPa1030 hPa1031 hPa1034 hPa1033 hPa1031 hPa1033 hPa1035 hPa
Влажност83 %91 %97 %96 %70 %45 %59 %73 %
Облачност100 %18 %23 %13 %2 %0 %0 %0 %
Среда
20.12.2017
мин -1
9 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 26 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 08:41 h
Зајдисонце 17:51 h
Времетраење 9h : 09 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.07
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
12Km/h
11Km/h
12Km/h
12Km/h
11Km/h
10Km/h
9Km/h
12Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1036 hPa1036 hPa1036 hPa1037 hPa1036 hPa1034 hPa1035 hPa1037 hPa
Влажност80 %85 %88 %85 %66 %48 %66 %73 %
Облачност10 %33 %44 %40 %10 %20 %2 %0 %
Четврток
21.12.2017
мин -1
10 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 0 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:42 h
Зајдисонце 17:51 h
Времетраење 9h : 09 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.1
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
12Km/h
10Km/h
8Km/h
8Km/h
7Km/h
6Km/h
7Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност75 %74 %82 %83 %72 %56 %79 %85 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Недела
17.12.2017
мин -2
6 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 3 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
1Km/h
Облачност 63 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 08:39 h
Зајдисонце 17:49 h
Времетраење 9h : 10 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.98
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
04:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-1 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Умерено облачно
Ветер
4Km/h
5Km/h
2Km/h
1Km/h
10Km/h
5Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %3 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1033 hPa1033 hPa1035 hPa1034 hPa1033 hPa1034 hPa1036 hPa
Влажност92 %96 %91 %74 %69 %80 %85 %
Облачност6 %28 %78 %72 %93 %10 %71 %
Понеделник
18.12.2017
мин 2
8 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 3 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 35 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 08:40 h
Зајдисонце 17:50 h
Времетраење 9h : 09 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.01
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
0 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Облачно
Ветер
5Km/h
4Km/h
2Km/h
1Km/h
3Km/h
5Km/h
6Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %1 %2 %2 %2 %2 %3 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1037 hPa1037 hPa1037 hPa1038 hPa1036 hPa1032 hPa1032 hPa1032 hPa
Влажност93 %93 %98 %100 %84 %61 %83 %77 %
Облачност52 %1 %4 %83 %17 %22 %80 %98 %
Вторник
19.12.2017
мин -1
10 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 9 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 08:41 h
Зајдисонце 17:50 h
Времетраење 9h : 09 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.04
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Облачно
4 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
8Km/h
8Km/h
10Km/h
12Km/h
15Km/h
16Km/h
18Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %4 %3 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1031 hPa1030 hPa1031 hPa1034 hPa1033 hPa1031 hPa1033 hPa1035 hPa
Влажност83 %91 %97 %96 %70 %45 %59 %73 %
Облачност100 %18 %23 %13 %2 %0 %0 %0 %
Среда
20.12.2017
мин -1
9 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 26 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 08:41 h
Зајдисонце 17:51 h
Времетраење 9h : 09 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.07
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
12Km/h
11Km/h
12Km/h
12Km/h
11Km/h
10Km/h
9Km/h
12Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1036 hPa1036 hPa1036 hPa1037 hPa1036 hPa1034 hPa1035 hPa1037 hPa
Влажност80 %85 %88 %85 %66 %48 %66 %73 %
Облачност10 %33 %44 %40 %10 %20 %2 %0 %
Четврток
21.12.2017
мин -1
10 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 0 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:42 h
Зајдисонце 17:51 h
Времетраење 9h : 09 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.1
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
12Km/h
10Km/h
8Km/h
8Km/h
7Km/h
6Km/h
7Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност75 %74 %82 %83 %72 %56 %79 %85 %
Облачност0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Петок
22.12.2017
мин 2
10 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 59 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:42 h
Зајдисонце 17:51 h
Времетраење 9h : 09 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.13
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Облачно
9 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
Ветер
6Km/h
6Km/h
5Km/h
7Km/h
12Km/h
11Km/h
11Km/h
10Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност94 %95 %99 %97 %78 %84 %89 %90 %
Облачност59 %59 %59 %59 %59 %59 %59 %59 %
Сабота
23.12.2017
мин -2
8 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 4 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 75 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:43 h
Зајдисонце 17:52 h
Времетраење 9h : 09 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.16
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
Ветер
9Km/h
8Km/h
8Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
7Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност92 %95 %97 %91 %84 %85 %85 %91 %
Облачност75 %75 %75 %75 %75 %75 %75 %75 %
Недела
24.12.2017
мин -2
7 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 14 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 89 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:43 h
Зајдисонце 17:53 h
Времетраење 9h : 09 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.19
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Облачно
-1 ℃
Облачно
-1 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Умерено облачно
Ветер
6Km/h
5Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
6Km/h
7Km/h
7Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %3 %4 %5 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност96 %99 %100 %95 %93 %71 %89 %100 %
Облачност89 %89 %89 %89 %89 %89 %89 %89 %
Понеделник
25.12.2017
мин -1
8 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 20 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 85 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:44 h
Зајдисонце 17:53 h
Времетраење 9h : 09 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.22
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
-1 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
Ветер
8Km/h
7Km/h
7Km/h
8Km/h
9Km/h
9Km/h
8Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд6 %12 %18 %18 %19 %23 %27 %21 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност95 %95 %99 %78 %90 %82 %76 %74 %
Облачност85 %85 %85 %85 %85 %85 %85 %85 %
Вторник
26.12.2017
мин -2
10 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 36 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
16Km/h
Облачност 83 %
UV индекс -
Изгрејсонце 08:44 h
Зајдисонце 17:54 h
Времетраење 9h : 09 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.25
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
0 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
6 ℃
Умерено облачно
Ветер
8Km/h
9Km/h
9Km/h
13Km/h
16Km/h
17Km/h
17Km/h
18Km/h
Веројатност за врнежи од дожд15 %14 %14 %20 %26 %14 %2 %22 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност96 %68 %100 %64 %79 %50 %62 %64 %
Облачност83 %83 %83 %83 %83 %83 %83 %83 %