4c840a27
Миравци
Умерено облачно понеделник, 20 ноември 2017
10℃
Се чувствува: 10 ℃
Изгрејсонце: 06:23
Зајдисонце: 16:07
Времетраење: 584 минути
Фаза на месечината
Влажност: 81.6 %
Ветер: null km/h
Видливост 20 km
Toчка на роса: 7 ℃
Измерено во: 19:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
ПонеделникВторникСреда
05:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0002:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
6 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
8 ℃
Умерено облачно со дожд
9 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
11 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
21Km/h
21Km/h
22Km/h
24Km/h
27Km/h
30Km/h
31Km/h
32Km/h
32Km/h
30Km/h
27Km/h
25Km/h
23Km/h
22Km/h
21Km/h
20Km/h
19Km/h
18Km/h
16Km/h
15Km/h
13Km/h
12Km/h
11Km/h
10Km/h
9Km/h
8Km/h
8Km/h
9Km/h
11Km/h
12Km/h
12Km/h
10Km/h
10Km/h
7Km/h
5Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
8Km/h
9Km/h
11Km/h
13Km/h
9Km/h
8Km/h
6Km/h
55 %56 %58 %50 %42 %34 %26 %18 %10 %8 %6 %4 %3 %3 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
0.3 mm0.0 mm0.0 mm1.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1010 hPa1012 hPa1012 hPa1012 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1019 hPa1020 hPa1021 hPa1019 hPa1019 hPa1020 hPa1020 hPa
86 %86 %86 %81 %75 %70 %62 %54 %45 %45 %44 %44 %50 %57 %63 %64 %65 %67 %67 %67 %67 %69 %71 %73 %74 %75 %76 %69 %62 %55 %50 %46 %42 %43 %44 %46 %53 %61 %69 %69 %69 %69 %70 %70 %70 %71 %70 %67 %68 %56 %48 %58 %70 %70 %
93 %95 %95 %95 %64 %64 %64 %24 %24 %24 %13 %13 %13 %4 %4 %4 %38 %38 %38 %10 %10 %10 %2 %2 %2 %7 %7 %7 %0 %0 %0 %2 %2 %2 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %50 %50 %50 %50 %0 %0 %0 %50 %12 %21 %15 %0 %0 %0 %
Понеделник
20.11.2017
мин 1
12 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 42 %
Количество на дожд 1.6 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
32Km/h
Облачност 46 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:23 h
Зајдисонце 16:07 h
Времетраење 9h : 43 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.06
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
04:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Претежно сончево
Ветер
20Km/h
22Km/h
30Km/h
32Km/h
25Km/h
21Km/h
18Km/h
Веројатност за врнежи од дожд53 %58 %34 %10 %4 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1010 hPa1012 hPa1013 hPa1014 hPa1016 hPa1018 hPa1020 hPa
Влажност86 %86 %70 %45 %44 %63 %67 %
Облачност93 %95 %64 %24 %13 %4 %38 %
Вторник
21.11.2017
мин 1
14 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 2 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:24 h
Зајдисонце 16:06 h
Времетраење 9h : 41 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Претежно сончево
Ветер
13Km/h
10Km/h
8Km/h
12Km/h
10Km/h
3Km/h
4Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1021 hPa1021 hPa1022 hPa1022 hPa1019 hPa1019 hPa1020 hPa1020 hPa
Влажност67 %73 %76 %55 %42 %46 %69 %69 %
Облачност10 %2 %7 %0 %2 %0 %0 %50 %
Среда
22.11.2017
мин 3
16 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
13Km/h
Облачност 12 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:26 h
Зајдисонце 16:06 h
Времетраење 9h : 39 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
8Km/h
9Km/h
11Km/h
13Km/h
9Km/h
8Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1020 hPa1019 hPa1020 hPa1021 hPa1019 hPa1019 hPa1020 hPa1020 hPa
Влажност71 %67 %68 %56 %48 %58 %70 %70 %
Облачност0 %50 %12 %21 %15 %0 %0 %0 %
Четврток
23.11.2017
мин 3
18 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 0 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:27 h
Зајдисонце 16:05 h
Времетраење 9h : 38 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.15
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
1Km/h
3Km/h
1Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1020 hPa1020 hPa1021 hPa1022 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1021 hPa
Влажност77 %81 %81 %66 %53 %57 %71 %76 %
Облачност0 %0 %0 %0 %1 %0 %0 %0 %
Петок
24.11.2017
мин 3
18 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
11Km/h
Облачност 12 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:28 h
Зајдисонце 16:04 h
Времетраење 9h : 36 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.18
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
Ветер
3Km/h
6Km/h
7Km/h
9Km/h
11Km/h
8Km/h
7Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %3 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност85 %89 %87 %69 %55 %66 %79 %80 %
Облачност12 %12 %12 %12 %12 %12 %12 %12 %
Понеделник
20.11.2017
мин 1
12 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 42 %
Количество на дожд 1.6 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
32Km/h
Облачност 46 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:23 h
Зајдисонце 16:07 h
Времетраење 9h : 43 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.06
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
04:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
10 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Претежно сончево
Ветер
20Km/h
22Km/h
30Km/h
32Km/h
25Km/h
21Km/h
18Km/h
Веројатност за врнежи од дожд53 %58 %34 %10 %4 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1010 hPa1012 hPa1013 hPa1014 hPa1016 hPa1018 hPa1020 hPa
Влажност86 %86 %70 %45 %44 %63 %67 %
Облачност93 %95 %64 %24 %13 %4 %38 %
Вторник
21.11.2017
мин 1
14 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
12Km/h
Облачност 2 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:24 h
Зајдисонце 16:06 h
Времетраење 9h : 41 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
13 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Претежно сончево
Ветер
13Km/h
10Km/h
8Km/h
12Km/h
10Km/h
3Km/h
4Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1021 hPa1021 hPa1022 hPa1022 hPa1019 hPa1019 hPa1020 hPa1020 hPa
Влажност67 %73 %76 %55 %42 %46 %69 %69 %
Облачност10 %2 %7 %0 %2 %0 %0 %50 %
Среда
22.11.2017
мин 3
16 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
13Km/h
Облачност 12 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:26 h
Зајдисонце 16:06 h
Времетраење 9h : 39 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
12 ℃
Претежно сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
8Km/h
9Km/h
11Km/h
13Km/h
9Km/h
8Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1020 hPa1019 hPa1020 hPa1021 hPa1019 hPa1019 hPa1020 hPa1020 hPa
Влажност71 %67 %68 %56 %48 %58 %70 %70 %
Облачност0 %50 %12 %21 %15 %0 %0 %0 %
Четврток
23.11.2017
мин 3
18 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 0 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:27 h
Зајдисонце 16:05 h
Времетраење 9h : 38 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.15
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
15 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
1Km/h
3Km/h
1Km/h
3Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1020 hPa1020 hPa1021 hPa1022 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1021 hPa
Влажност77 %81 %81 %66 %53 %57 %71 %76 %
Облачност0 %0 %0 %0 %1 %0 %0 %0 %
Петок
24.11.2017
мин 3
18 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
11Km/h
Облачност 12 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:28 h
Зајдисонце 16:04 h
Времетраење 9h : 36 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.18
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
7 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Претежно сончево
17 ℃
Ведро/Сончево
16 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
Ветер
3Km/h
6Km/h
7Km/h
9Km/h
11Km/h
8Km/h
7Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %3 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност85 %89 %87 %69 %55 %66 %79 %80 %
Облачност12 %12 %12 %12 %12 %12 %12 %12 %
Сабота
25.11.2017
мин 6
17 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 12 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 45 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:29 h
Зајдисонце 16:04 h
Времетраење 9h : 34 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.21
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
17 ℃
Претежно сончево
13 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Умерено облачно
Ветер
6Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
4Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд3 %2 %2 %4 %8 %10 %13 %14 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност86 %85 %86 %70 %62 %72 %82 %85 %
Облачност45 %45 %45 %45 %45 %45 %45 %45 %
Недела
26.11.2017
мин 5
17 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 37 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 96 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:30 h
Зајдисонце 16:03 h
Времетраење 9h : 33 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.24
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
7 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
11 ℃
Облачно
16 ℃
Облачно
12 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Умерено облачно
8 ℃
Облачно
Ветер
5Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд14 %20 %25 %30 %35 %36 %36 %36 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност88 %93 %99 %87 %75 %79 %84 %84 %
Облачност96 %96 %96 %96 %96 %96 %96 %96 %
Понеделник
27.11.2017
мин 2
12 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 46 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 94 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:31 h
Зајдисонце 16:03 h
Времетраење 9h : 31 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.27
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
6 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
9 ℃
Облачно
12 ℃
Облачно
9 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Претежно сончево
Ветер
6Km/h
6Km/h
6Km/h
8Km/h
10Km/h
9Km/h
8Km/h
8Km/h
Веројатност за врнежи од дожд36 %37 %38 %42 %46 %44 %43 %42 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност84 %78 %72 %63 %74 %49 %61 %90 %
Облачност94 %94 %94 %94 %94 %94 %94 %94 %
Вторник
28.11.2017
мин 1
12 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 29 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 65 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:32 h
Зајдисонце 16:02 h
Времетраење 9h : 30 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.31
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
6 ℃
Умерено облачно
11 ℃
Умерено облачно
7 ℃
Умерено облачно
1 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
Ветер
8Km/h
8Km/h
8Km/h
9Km/h
9Km/h
7Km/h
5Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд41 %32 %24 %24 %25 %27 %29 %25 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност57 %89 %65 %58 %43 %71 %48 %86 %
Облачност65 %65 %65 %65 %65 %65 %65 %65 %
Среда
29.11.2017
мин 3
12 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 23 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 82 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:34 h
Зајдисонце 16:02 h
Времетраење 9h : 28 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.34
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Умерено облачно
12 ℃
Умерено облачно
9 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
7 ℃
Облачно
Ветер
5Km/h
5Km/h
6Km/h
7Km/h
9Km/h
8Km/h
6Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд22 %23 %23 %25 %27 %14 %2 %15 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност61 %90 %59 %63 %48 %50 %59 %59 %
Облачност82 %82 %82 %82 %82 %82 %82 %82 %