4c350a38
Пехчево
Облачно понеделник, 20 ноември 2017
5℃
Се чувствува: 3 ℃
Изгрејсонце: 06:23
Зајдисонце: 16:04
Времетраење: 581 минути
Фаза на месечината
Влажност: 96.6 %
Ветер: 7 km/h
Видливост 10 km
Toчка на роса: 5 ℃
Измерено во: 01:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
ПонеделникВторникСреда
05:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
1 ℃
Умерено облачно со снег
1 ℃
Умерено облачно со снег
1 ℃
Умерено облачно со снег
1 ℃
Умерено облачно со снег
1 ℃
Умерено облачно со снег
2 ℃
Умерено облачно со снег
2 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Претежно сончево
-2 ℃
Претежно сончево
-2 ℃
Претежно сончево
-3 ℃
Претежно сончево
-3 ℃
Претежно сончево
-3 ℃
Претежно сончево
-4 ℃
Претежно сончево
-5 ℃
Претежно сончево
-5 ℃
Претежно сончево
-5 ℃
Ведро/Сончево
-5 ℃
Ведро/Сончево
-5 ℃
Ведро/Сончево
-3 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
16Km/h
17Km/h
18Km/h
22Km/h
25Km/h
28Km/h
28Km/h
28Km/h
28Km/h
26Km/h
24Km/h
22Km/h
21Km/h
20Km/h
18Km/h
17Km/h
16Km/h
14Km/h
13Km/h
11Km/h
9Km/h
8Km/h
8Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
5Km/h
6Km/h
8Km/h
9Km/h
8Km/h
8Km/h
8Km/h
7Km/h
6Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
3Km/h
3Km/h
3Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
3Km/h
8Km/h
9Km/h
5Km/h
3Km/h
5Km/h
71 %70 %68 %64 %60 %56 %46 %37 %27 %22 %17 %12 %9 %6 %3 %3 %3 %3 %3 %3 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
2.3 mm0.0 mm0.0 mm0.4 mm0.0 mm0.0 mm0.6 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
1011 hPa1013 hPa1013 hPa1013 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1021 hPa1021 hPa1021 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1023 hPa1023 hPa1023 hPa1022 hPa1022 hPa1022 hPa1019 hPa1019 hPa1019 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa1019 hPa1020 hPa1020 hPa1019 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa
94 %92 %90 %86 %83 %80 %72 %64 %56 %55 %54 %52 %60 %68 %76 %80 %84 %88 %89 %90 %91 %93 %96 %98 %95 %92 %89 %79 %70 %60 %55 %49 %43 %46 %48 %50 %51 %51 %51 %51 %51 %51 %53 %54 %54 %56 %61 %66 %59 %48 %63 %74 %78 %
97 %97 %97 %97 %75 %75 %75 %87 %87 %87 %26 %26 %26 %34 %34 %34 %30 %30 %30 %49 %49 %49 %19 %19 %19 %9 %9 %9 %13 %13 %13 %18 %18 %18 %7 %7 %7 %14 %14 %14 %36 %36 %36 %36 %1 %1 %63 %48 %47 %2 %1 %0 %0 %
Понеделник
20.11.2017
мин -6
3 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 61 %
Количество на дожд 4.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
28Km/h
Облачност 68 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:23 h
Зајдисонце 16:04 h
Времетраење 9h : 41 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.06
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
04:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Облачно со снег
1 ℃
Умерено облачно со снег
2 ℃
Умерено облачно со снег
3 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Претежно сончево
-2 ℃
Претежно сончево
Ветер
14Km/h
18Km/h
28Km/h
28Km/h
22Km/h
18Km/h
14Km/h
Веројатност за врнежи од дожд73 %68 %56 %27 %12 %3 %3 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1011 hPa1013 hPa1014 hPa1014 hPa1016 hPa1019 hPa1021 hPa
Влажност96 %90 %80 %56 %52 %76 %88 %
Облачност97 %97 %75 %87 %26 %34 %30 %
Вторник
21.11.2017
мин 0
6 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 12 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:24 h
Зајдисонце 16:03 h
Времетраење 9h : 39 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-3 ℃
Претежно сончево
-5 ℃
Претежно сончево
-5 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Претежно сончево
Ветер
9Km/h
6Km/h
5Km/h
9Km/h
8Km/h
5Km/h
3Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1022 hPa1022 hPa1023 hPa1022 hPa1019 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa
Влажност91 %98 %89 %60 %43 %50 %51 %51 %
Облачност49 %19 %9 %13 %18 %7 %14 %36 %
Среда
22.11.2017
мин 1
10 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 23 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:25 h
Зајдисонце 16:03 h
Времетраење 9h : 37 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
5Km/h
3Km/h
8Km/h
9Km/h
5Km/h
3Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1020 hPa1019 hPa1020 hPa1020 hPa1019 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa
Влажност56 %61 %66 %59 %48 %63 %74 %78 %
Облачност1 %63 %48 %47 %2 %1 %0 %0 %
Четврток
23.11.2017
мин 1
14 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 1 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:26 h
Зајдисонце 16:02 h
Времетраење 9h : 35 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.15
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
3Km/h
3Km/h
4Km/h
3Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1020 hPa1019 hPa1019 hPa1020 hPa1019 hPa1019 hPa1020 hPa1020 hPa
Влажност69 %57 %52 %51 %42 %57 %74 %77 %
Облачност0 %0 %0 %6 %0 %0 %0 %0 %
Петок
24.11.2017
мин 0
12 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 18 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:27 h
Зајдисонце 16:01 h
Времетраење 9h : 34 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.18
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
Ветер
4Km/h
3Km/h
2Km/h
3Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност72 %78 %74 %66 %53 %67 %77 %82 %
Облачност18 %18 %18 %18 %18 %18 %18 %18 %
Понеделник
20.11.2017
мин -6
3 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 61 %
Количество на дожд 4.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
28Km/h
Облачност 68 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:23 h
Зајдисонце 16:04 h
Времетраење 9h : 41 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.06
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
04:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Облачно со снег
1 ℃
Умерено облачно со снег
2 ℃
Умерено облачно со снег
3 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Претежно сончево
-2 ℃
Претежно сончево
Ветер
14Km/h
18Km/h
28Km/h
28Km/h
22Km/h
18Km/h
14Km/h
Веројатност за врнежи од дожд73 %68 %56 %27 %12 %3 %3 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1011 hPa1013 hPa1014 hPa1014 hPa1016 hPa1019 hPa1021 hPa
Влажност96 %90 %80 %56 %52 %76 %88 %
Облачност97 %97 %75 %87 %26 %34 %30 %
Вторник
21.11.2017
мин 0
6 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 12 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:24 h
Зајдисонце 16:03 h
Времетраење 9h : 39 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.09
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-3 ℃
Претежно сончево
-5 ℃
Претежно сончево
-5 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
5 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Претежно сончево
Ветер
9Km/h
6Km/h
5Km/h
9Km/h
8Km/h
5Km/h
3Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1022 hPa1022 hPa1023 hPa1022 hPa1019 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa
Влажност91 %98 %89 %60 %43 %50 %51 %51 %
Облачност49 %19 %9 %13 %18 %7 %14 %36 %
Среда
22.11.2017
мин 1
10 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 23 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:25 h
Зајдисонце 16:03 h
Времетраење 9h : 37 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.12
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
1 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
7 ℃
Претежно сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
6 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
4Km/h
5Km/h
3Km/h
8Km/h
9Km/h
5Km/h
3Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1020 hPa1019 hPa1020 hPa1020 hPa1019 hPa1020 hPa1020 hPa1020 hPa
Влажност56 %61 %66 %59 %48 %63 %74 %78 %
Облачност1 %63 %48 %47 %2 %1 %0 %0 %
Четврток
23.11.2017
мин 1
14 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 1 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 06:26 h
Зајдисонце 16:02 h
Времетраење 9h : 35 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.15
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
2 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
14 ℃
Ведро/Сончево
10 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
3Km/h
3Km/h
4Km/h
3Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1020 hPa1019 hPa1019 hPa1020 hPa1019 hPa1019 hPa1020 hPa1020 hPa
Влажност69 %57 %52 %51 %42 %57 %74 %77 %
Облачност0 %0 %0 %6 %0 %0 %0 %0 %
Петок
24.11.2017
мин 0
12 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 2 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 18 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:27 h
Зајдисонце 16:01 h
Времетраење 9h : 34 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.18
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
3 ℃
Ведро/Сончево
9 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Ведро/Сончево
8 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
Ветер
4Km/h
3Km/h
2Km/h
3Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност72 %78 %74 %66 %53 %67 %77 %82 %
Облачност18 %18 %18 %18 %18 %18 %18 %18 %
Сабота
25.11.2017
мин 2
12 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 12 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
10Km/h
Облачност 48 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:28 h
Зајдисонце 16:01 h
Времетраење 9h : 32 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.21
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
12 ℃
Претежно сончево
9 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Умерено облачно
Ветер
5Km/h
2Km/h
4Km/h
10Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %5 %6 %10 %14 %13 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност78 %70 %76 %59 %48 %66 %83 %87 %
Облачност48 %48 %48 %48 %48 %48 %48 %48 %
Недела
26.11.2017
мин 2
11 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 38 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
6Km/h
Облачност 95 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:30 h
Зајдисонце 16:00 h
Времетраење 9h : 30 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.24
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
10 ℃
Облачно
8 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно
Ветер
4Km/h
4Km/h
4Km/h
5Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд12 %19 %27 %28 %30 %34 %37 %37 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност91 %91 %91 %81 %70 %82 %94 %95 %
Облачност95 %95 %95 %95 %95 %95 %95 %95 %
Понеделник
27.11.2017
мин -2
7 макс
Облачно
Веројатност за врнежи 48 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
9Km/h
Облачност 96 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:31 h
Зајдисонце 16:00 h
Времетраење 9h : 29 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.27
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
4 ℃
Облачно
2 ℃
Облачно
3 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно
6 ℃
Облачно
4 ℃
Умерено облачно
2 ℃
Умерено облачно
0 ℃
Умерено облачно
Ветер
5Km/h
5Km/h
5Km/h
7Km/h
9Km/h
8Km/h
6Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд37 %39 %40 %41 %42 %44 %46 %45 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност95 %87 %80 %56 %73 %53 %75 %86 %
Облачност96 %96 %96 %96 %96 %96 %96 %96 %
Вторник
28.11.2017
мин -2
5 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 29 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 83 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:32 h
Зајдисонце 15:59 h
Времетраење 9h : 27 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.31
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-1 ℃
Умерено облачно
-2 ℃
Умерено облачно
-1 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
3 ℃
Умерено облачно
0 ℃
Умерено облачно
-1 ℃
Умерено облачно
Ветер
6Km/h
6Km/h
6Km/h
7Km/h
8Km/h
6Km/h
5Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд43 %39 %34 %30 %25 %27 %28 %25 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност80 %82 %78 %51 %44 %70 %55 %86 %
Облачност83 %83 %83 %83 %83 %83 %83 %83 %
Среда
29.11.2017
мин 2
7 макс
Умерено облачно
Веројатност за врнежи 22 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
8Km/h
Облачност 86 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:33 h
Зајдисонце 15:59 h
Времетраење 9h : 26 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.34
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-1 ℃
Умерено облачно
-1 ℃
Умерено облачно
0 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
6 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Облачно
3 ℃
Облачно
3 ℃
Облачно
Ветер
4Km/h
4Km/h
4Km/h
6Km/h
8Km/h
7Km/h
6Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд23 %22 %21 %24 %27 %14 %2 %16 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност37 %91 %32 %57 %34 %51 %59 %61 %
Облачност86 %86 %86 %86 %86 %86 %86 %86 %