9c5d0eff
Лазарополе
Облачно со дожд четврток, 18 јануари 2018
3℃
Се чувствува: -3 ℃
Изгрејсонце: 07:00
Зајдисонце: 16:34
Времетраење: 574 минути
Фаза на месечината
Влажност: 98.6 %
Ветер: 25 km/h
Видливост 10 km
Toчка на роса: 2 ℃
Измерено во: 19:00 h
  • 24 часовна прогноза
  • 5 дневна прогноза
  • 10 дневна прогноза
Прогноза
Температура
Ветер
Веројатност за врнежи од дожд
Количество на дожд
Веројатност за невреме
Атмосферски притисок
Влажност
Облачност
ЧетвртокПетокСабота
08:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0001:0002:0003:0004:0005:0006:0007:0008:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:0000:0000:0001:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
-2 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
5 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно
4 ℃
Облачно со дожд и снег
5 ℃
Облачно со дожд и снег
5 ℃
Облачно со дожд и снег
5 ℃
Облачно со дожд и снег
5 ℃
Облачно со дожд и снег
5 ℃
Облачно со дожд и снег
5 ℃
Облачно со дожд и снег
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
5 ℃
Облачно со дожд и снег
4 ℃
Умерено облачно
10Km/h
10Km/h
10Km/h
10Km/h
10Km/h
11Km/h
10Km/h
9Km/h
8Km/h
9Km/h
10Km/h
10Km/h
11Km/h
12Km/h
12Km/h
12Km/h
12Km/h
12Km/h
13Km/h
13Km/h
13Km/h
13Km/h
14Km/h
14Km/h
12Km/h
11Km/h
9Km/h
10Km/h
10Km/h
10Km/h
10Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
10Km/h
10Km/h
10Km/h
10Km/h
9Km/h
7Km/h
8Km/h
9Km/h
7Km/h
12Km/h
12Km/h
10 %10 %9 %8 %6 %4 %3 %3 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %2 %4 %7 %9 %13 %17 %21 %25 %28 %32 %32 %33 %34 %40 %46 %52 %56 %61 %61 %66 %75 %78 %79 %85 %91 %74 %39 %
0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.1 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.2 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %7 %0 %0 %
1013 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1018 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1017 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa1016 hPa1016 hPa1015 hPa1015 hPa1015 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa1013 hPa1013 hPa1012 hPa1011 hPa1011 hPa1008 hPa1007 hPa1009 hPa1011 hPa
65 %59 %53 %50 %48 %45 %46 %47 %47 %54 %61 %68 %67 %65 %64 %62 %60 %59 %60 %61 %62 %64 %65 %67 %68 %69 %71 %70 %69 %69 %72 %75 %78 %84 %90 %96 %97 %98 %99 %97 %96 %96 %94 %93 %93 %93 %87 %89 %96 %96 %
57 %20 %20 %20 %51 %51 %51 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %31 %31 %31 %66 %66 %66 %76 %76 %76 %86 %86 %86 %96 %96 %96 %94 %94 %94 %94 %99 %99 %99 %100 %99 %100 %96 %94 %84 %
Четврток
18.01.2018
мин -3
2 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 10 %
Количество на дожд 1.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
11Km/h
Облачност 29 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 07:00 h
Зајдисонце 16:34 h
Времетраење 9h : 34 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.04
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
04:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-2 ℃
Претежно сончево
-3 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
8Km/h
9Km/h
10Km/h
11Km/h
8Km/h
10Km/h
12Km/h
Веројатност за врнежи од дожд24 %10 %9 %4 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1008 hPa1013 hPa1016 hPa1017 hPa1018 hPa1018 hPa1017 hPa
Влажност68 %72 %53 %45 %47 %68 %64 %
Облачност40 %57 %20 %51 %0 %0 %0 %
Петок
19.01.2018
мин 3
5 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 37 %
Количество на дожд 0.8 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
11Km/h
Облачност 66 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 07:00 h
Зајдисонце 16:35 h
Времетраење 9h : 35 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.07
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-2 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно со дожд и снег
Ветер
12Km/h
13Km/h
14Km/h
9Km/h
10Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %9 %21 %32 %34 %52 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa1015 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa
Влажност59 %62 %67 %71 %69 %78 %96 %99 %
Облачност0 %0 %31 %66 %76 %86 %96 %94 %
Сабота
20.01.2018
мин 2
7 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 97 %
Количество на дожд 17.0 mm
Веројатност за невреме 7 %
Ветер
9Km/h
Облачност 98 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:59 h
Зајдисонце 16:37 h
Времетраење 9h : 37 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.1
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Облачно со дожд и снег
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
5 ℃
Облачно со дожд и снег
4 ℃
Умерено облачно
Ветер
10Km/h
9Km/h
7Km/h
8Km/h
9Km/h
7Km/h
12Km/h
12Km/h
Веројатност за врнежи од дожд66 %75 %78 %79 %85 %91 %74 %39 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %7 %0 %0 %
Атмосферски притисок1013 hPa1012 hPa1011 hPa1011 hPa1008 hPa1007 hPa1009 hPa1011 hPa
Влажност94 %93 %93 %93 %87 %89 %96 %96 %
Облачност99 %99 %100 %99 %100 %96 %94 %84 %
Недела
21.01.2018
мин -5
5 макс
Облачно со дожд и снег
Веројатност за врнежи 88 %
Количество на дожд 10.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 98 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:58 h
Зајдисонце 16:38 h
Времетраење 9h : 39 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.14
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Умерено облачно со дожд и снег
3 ℃
Облачно
3 ℃
Облачно со дожд и снег
3 ℃
Облачно со дожд и снег
4 ℃
Облачно со дожд и снег
3 ℃
Облачно со дожд и снег
1 ℃
Умерено облачно со снег
2 ℃
Умерено облачно со снег
Ветер
8Km/h
6Km/h
5Km/h
3Km/h
4Km/h
3Km/h
3Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд29 %31 %53 %68 %77 %76 %84 %78 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1011 hPa1011 hPa1010 hPa1009 hPa1006 hPa1005 hPa1005 hPa1007 hPa
Влажност93 %91 %85 %66 %65 %85 %99 %92 %
Облачност89 %99 %100 %97 %100 %100 %90 %64 %
Понеделник
22.01.2018
мин -7
1 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 25 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 11 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:58 h
Зајдисонце 16:39 h
Времетраење 9h : 41 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.17
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-1 ℃
Умерено облачно со снег
-2 ℃
Претежно сончево
-4 ℃
Претежно сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
-3 ℃
Ведро/Сончево
-3 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
8Km/h
4Km/h
5Km/h
4Km/h
5Km/h
5Km/h
2Km/h
1Km/h
Веројатност за врнежи од дожд63 %41 %20 %10 %4 %5 %2 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност79 %74 %64 %44 %35 %42 %60 %49 %
Облачност11 %11 %11 %11 %11 %11 %11 %11 %
Четврток
18.01.2018
мин -3
2 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 10 %
Количество на дожд 1.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
11Km/h
Облачност 29 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 07:00 h
Зајдисонце 16:34 h
Времетраење 9h : 34 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.04
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
04:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-2 ℃
Претежно сончево
-3 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
8Km/h
9Km/h
10Km/h
11Km/h
8Km/h
10Km/h
12Km/h
Веројатност за врнежи од дожд24 %10 %9 %4 %2 %2 %2 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1008 hPa1013 hPa1016 hPa1017 hPa1018 hPa1018 hPa1017 hPa
Влажност68 %72 %53 %45 %47 %68 %64 %
Облачност40 %57 %20 %51 %0 %0 %0 %
Петок
19.01.2018
мин 3
5 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 37 %
Количество на дожд 0.8 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
11Km/h
Облачност 66 %
UV индекс 2
Изгрејсонце 07:00 h
Зајдисонце 16:35 h
Времетраење 9h : 35 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.07
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-2 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Умерено облачно
4 ℃
Облачно
5 ℃
Облачно со дожд и снег
Ветер
12Km/h
13Km/h
14Km/h
9Km/h
10Km/h
9Km/h
9Km/h
9Km/h
Веројатност за врнежи од дожд2 %2 %2 %9 %21 %32 %34 %52 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1017 hPa1015 hPa1015 hPa1016 hPa1015 hPa1014 hPa1014 hPa1014 hPa
Влажност59 %62 %67 %71 %69 %78 %96 %99 %
Облачност0 %0 %31 %66 %76 %86 %96 %94 %
Сабота
20.01.2018
мин 2
7 макс
Умерено облачно со дожд
Веројатност за врнежи 97 %
Количество на дожд 17.0 mm
Веројатност за невреме 7 %
Ветер
9Km/h
Облачност 98 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:59 h
Зајдисонце 16:37 h
Времетраење 9h : 37 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.1
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
5 ℃
Облачно со дожд и снег
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Умерено облачно со дожд
7 ℃
Умерено облачно со дожд
6 ℃
Облачно со поинтензивен дожд
5 ℃
Облачно со дожд и снег
4 ℃
Умерено облачно
Ветер
10Km/h
9Km/h
7Km/h
8Km/h
9Km/h
7Km/h
12Km/h
12Km/h
Веројатност за врнежи од дожд66 %75 %78 %79 %85 %91 %74 %39 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %7 %0 %0 %
Атмосферски притисок1013 hPa1012 hPa1011 hPa1011 hPa1008 hPa1007 hPa1009 hPa1011 hPa
Влажност94 %93 %93 %93 %87 %89 %96 %96 %
Облачност99 %99 %100 %99 %100 %96 %94 %84 %
Недела
21.01.2018
мин -5
5 макс
Облачно со дожд и снег
Веројатност за врнежи 88 %
Количество на дожд 10.2 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 98 %
UV индекс 1
Изгрејсонце 06:58 h
Зајдисонце 16:38 h
Времетраење 9h : 39 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.14
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
3 ℃
Умерено облачно со дожд и снег
3 ℃
Облачно
3 ℃
Облачно со дожд и снег
3 ℃
Облачно со дожд и снег
4 ℃
Облачно со дожд и снег
3 ℃
Облачно со дожд и снег
1 ℃
Умерено облачно со снег
2 ℃
Умерено облачно со снег
Ветер
8Km/h
6Km/h
5Km/h
3Km/h
4Km/h
3Km/h
3Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд29 %31 %53 %68 %77 %76 %84 %78 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисок1011 hPa1011 hPa1010 hPa1009 hPa1006 hPa1005 hPa1005 hPa1007 hPa
Влажност93 %91 %85 %66 %65 %85 %99 %92 %
Облачност89 %99 %100 %97 %100 %100 %90 %64 %
Понеделник
22.01.2018
мин -7
1 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 25 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 11 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:58 h
Зајдисонце 16:39 h
Времетраење 9h : 41 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.17
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-1 ℃
Умерено облачно со снег
-2 ℃
Претежно сончево
-4 ℃
Претежно сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
-3 ℃
Ведро/Сончево
-3 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
8Km/h
4Km/h
5Km/h
4Km/h
5Km/h
5Km/h
2Km/h
1Km/h
Веројатност за врнежи од дожд63 %41 %20 %10 %4 %5 %2 %4 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност79 %74 %64 %44 %35 %42 %60 %49 %
Облачност11 %11 %11 %11 %11 %11 %11 %11 %
Вторник
23.01.2018
мин -6
2 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 33 %
Количество на дожд 0.1 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 76 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:57 h
Зајдисонце 16:40 h
Времетраење 9h : 43 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.2
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-6 ℃
Умерено облачно
-4 ℃
Ведро/Сончево
-3 ℃
Облачно
0 ℃
Облачно
2 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
-3 ℃
Претежно сончево
-3 ℃
Претежно сончево
Ветер
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
6Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд4 %10 %17 %22 %17 %20 %22 %23 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност45 %41 %44 %60 %57 %65 %73 %74 %
Облачност76 %76 %76 %76 %76 %76 %76 %76 %
Среда
24.01.2018
мин -6
1 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 26 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
7Km/h
Облачност 22 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:56 h
Зајдисонце 16:41 h
Времетраење 9h : 45 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.23
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-5 ℃
Претежно сончево
-5 ℃
Претежно сончево
-5 ℃
Претежно сончево
-2 ℃
Претежно сончево
0 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Претежно сончево
-3 ℃
Претежно сончево
-4 ℃
Претежно сончево
Ветер
6Km/h
6Km/h
6Km/h
6Km/h
7Km/h
7Km/h
6Km/h
6Km/h
Веројатност за врнежи од дожд24 %28 %33 %29 %26 %24 %22 %24 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност74 %75 %75 %72 %68 %82 %96 %94 %
Облачност22 %22 %22 %22 %22 %22 %22 %22 %
Четврток
25.01.2018
мин -6
3 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 8 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
5Km/h
Облачност 4 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:55 h
Зајдисонце 16:43 h
Времетраење 9h : 47 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.27
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-5 ℃
Претежно сончево
-5 ℃
Претежно сончево
-5 ℃
Претежно сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
2 ℃
Ведро/Сончево
-1 ℃
Ведро/Сончево
-4 ℃
Ведро/Сончево
-4 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
6Km/h
6Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
5Km/h
Веројатност за врнежи од дожд27 %23 %19 %14 %10 %9 %7 %7 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност92 %93 %93 %51 %60 %85 %78 %91 %
Облачност4 %4 %4 %4 %4 %4 %4 %4 %
Петок
26.01.2018
мин -5
4 макс
Ведро/Сончево
Веројатност за врнежи 14 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 13 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:55 h
Зајдисонце 16:44 h
Времетраење 9h : 49 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.3
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-6 ℃
Ведро/Сончево
-6 ℃
Ведро/Сончево
-5 ℃
Ведро/Сончево
0 ℃
Ведро/Сончево
4 ℃
Ведро/Сончево
1 ℃
Ведро/Сончево
-2 ℃
Ведро/Сончево
-3 ℃
Ведро/Сончево
Ветер
5Km/h
5Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд7 %4 %2 %2 %2 %3 %4 %7 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност43 %93 %44 %75 %32 %88 %53 %91 %
Облачност13 %13 %13 %13 %13 %13 %13 %13 %
Сабота
27.01.2018
мин 0
5 макс
Претежно сончево
Веројатност за врнежи 33 %
Количество на дожд 0.0 mm
Веројатност за невреме 0 %
Ветер
4Km/h
Облачност 76 %
UV индекс -
Изгрејсонце 06:54 h
Зајдисонце 16:45 h
Времетраење 9h : 51 m
Фаза на месечината
Позиција на лунарен циклус 0.34
  Ноќ Претпладне Попладне Вечер
01:0004:0007:0010:0013:0016:0019:0022:00
Прогноза
Температура
-4 ℃
Ведро/Сончево
-4 ℃
Претежно сончево
-3 ℃
Претежно сончево
1 ℃
Претежно сончево
5 ℃
Претежно сончево
4 ℃
Претежно сончево
3 ℃
Претежно сончево
2 ℃
Умерено облачно
Ветер
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
4Km/h
Веројатност за врнежи од дожд10 %14 %17 %18 %19 %11 %2 %11 %
Количество на дожд0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm0.0 mm
Веројатност за невреме0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %0 %
Атмосферски притисокn/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPan/a hPa
Влажност38 %73 %33 %74 %40 %74 %87 %89 %
Облачност76 %76 %76 %76 %76 %76 %76 %76 %